Venezuela je druhým čtvrtfinalistou Copy América, rozhodla penalta

Fotbalisté Venezuely si po obhájcích titulu z Argentiny zajistili na jihoamerickém šampionátu jako druhý tým účast ve čtvrtfinále. Nad Mexikem zvítězili 1:0 díky penaltě svého nejlepšího střelce Salomóna Rondóna a navázali na úvodní výhru 2:1 nad Ekvádorem. Ten zdolal ve středu Jamajku 3:1 a je v tabulce skupiny B druhý před Mexikem. Jamajský tým už šanci na postup ztratil.

Rondón přidal svůj 42. reprezentační gól v 57. minutě. Mexičané dostali v závěru zápasu také šanci kopat penaltu, poté co Miguel Navarro zastavil střelu Jorgeho Sáncheze rukou. Brankář Rafael Romo však pokus Orbelína Pinedy vystihl. Venezuela porazila Mexiko poprvé po třinácti zápasech.

Branky:
13. vlastní Palmer, 45.+4 Páez z pen., 90.+1 Minda - 54. Antonio.

Tabulka:

1. Venezuela 2 2 0 0 3:1 6
2. Ekvádor 2 1 0 1 4:3 3
3. Mexiko 2 1 0 1 1:1 3
4. Jamajka 2 0 0 2 1:4 0

Argentině pomohlo video! Vítězný gól mistrů světa na Copa Américe se řešil tři minuty, rozhodl o postupu