Olomouc v přípravě remizovala s polským šampionem Bialystokem, Boleslav přetlačila Varnsdorf

Fotbalisté Olomouce v přípravě na novou sezonu remizovali 1:1 s úřadujícími polskými šampiony z Jagiellonie Bialystok. Ani na druhý pokus Hanáci nezvítězili pod novým koučem Tomášem Janotkou, před pěti dny rovněž v polské Opalenici hráli nerozhodně i s Pogonem Štětín.

Jagiellonia otevřela skóre v 29. minutě zásluhou angolského útočníka Pululua, vedení polskému týmu ale dlouho nevydrželo. O pouhé dvě minuty později srovnal ránou zpoza vápna Hadaš.

"Zápas hodnotím pozitivně. Byl vrcholem soustředění v Opalenici a vrcholem prvních dvou týdnů přípravy. Musím říct, že kluci to skvěle odpracovali," pochvaloval si Janotka pro klubový web.

MLADÁ BOLESLAV ZMĚNILA MAJITELE, TRUNDA PŘEVZAL MAJORITNÍ PODÍL PO DUFKOVI

Liberec na turnaji v Benátkách nad Jizerou udolal druholigovou Chrudim. Favorit vedl od 23. minuty po gólu Hudáka, v závěru základní hrací doby srovnal Řezníček. Následný penaltový rozstřel rozhodl v páté sérii Kok.

Slovan si ve finále zahraje s Mladou Boleslaví, která rovněž přešla přes soupeře z druhé ligy. Varnsdorf porazila 3:1, za účastníka předkola Konferenční ligy skórovali Mašek, Pulkrab a Suchý.

Přípravné utkání v Opalenici (Polsko):

Sigma Olomouc - Jagiellonia Bialystok 1:1 (1:1)

Branky: 31. Hadaš - 29. Pululu.

I. poločas: Macík - Hadaš, Pokorný, Beneš, Elbel - Spáčil, Breite - Vodháněl, Muritala, Mikulenka - Kliment.

II. poločas: Stoppen - Zifčák, Matys, Elbel (61. Pokorný), Sláma - Pospíšil, Langer - Dele, Zorvan, Šíp - Juliš. Trenér: Janotka.