Yamal vymazal zápis Bellinghama a stal se nejmladším hráčem, který se objevil ve vyřazovací fázi Eura

OBSAHUJE OHLASY

Španělsko sice muselo proti nováčkovi šampionátu z Gruzie otáčet, nicméně s postupem mezi osm nejlepších výběrů mistrovství nemělo problém (4:1) a pátý červencový den si to rozdá v atraktivním čtvrtfinále s domácím Německem.

V rozjetém mužstvu, které zatím sbírá na turnaji samé výhry, byl opět vidět barcelonský teenager Lamine Yamal.

Ve věku 16 let a 353 dní se stal nejmladším hráčem, který se objevil ve vyřazovacím zápase Eura. Překonal zápis Angličana Judea Bellinghama (18 let a 4 dny na minulém ME).

Perspektivní ladík z katalánského Camp Nou se pak stal teprve druhým hráčem do 18 let ve vyřazovací fázi velkého turnaje po sedmnáctiletém Pelém na MS 1958 ve Švédsku.

ŠPANĚLÉ INKASOVALI PRVNÍ GÓL NA TURNAJI A V KOLÍNĚ MUSELI PROTI GRUZII OTÁČET. OUTSIDERA ZLOMILI VE DRUHÉ PŮLI

"Mám velkou radost. Vyhráli jsme, postoupili a já dal gól. Hlavně jsme znovu ukázali, že jsme silný tým," řekl Williams, který se ve věku 21 let a 354 dní stal druhým nejmladším španělským střelcem ve vyřazovací části Eura po Ferranu Torresovi (21 let a 119 dní proti Chorvatsku na ME 2020).

Největší hvězda poražené Gruzie Chviča Kvaracchelija poukázal, že jeho tým si splnil sen už postupem ze skupiny. "V prvním poločase jsme měli i trochu smůly, pak by zápas mohl vypadat trochu jinak. Musíme však uznat, že Španělé byli lepší," uvedl v prvních ohlasech třiadvacetiletý špílmachr z Neapole.