Baník se v přípravě dál trápí, prohrál čtvrté utkání v řadě. Slavia si proti Rapidu zastřílela, vítězí i Olomouc

Sigma Olomouc uspěla v přípravě i proti druhému slovenskému soupeři a opět neinkasovala. Hanáci vyhráli nad Žilinou 2:0, svěřenci trenéra Janotky jsou tak v přípravě stále bez prohry. Naopak Baník Ostrava znovu prohrál, tentokrát podlehl tým trenéra Pavla Hapala polskému Widzewu 1:2. Slavia večer vyhrála nad Rapidem Vídeň 3:0, když její branky zaznamenali Daniel Fila, Lukáš Vorlický a Štěpán Chaloupek.

Pražská Slavia zvládla vítězně i druhé přípravné utkání na soustředění v Rakousku. Po středeční výhře nad Slaskem Wroclaw v sobotu sešívaní porazili v Bad Leonfeldenu 3:0 Rapid Vídeň. Všechny branky Pražanů daly nové tváře v přípravě prvního týmu. Skóre otevřel v 18. minutě navrátilec z hostování Fila, ke kterému propadl na zadní tyč Masopustův centr. V 56. minutě zvýšil po individuální akci Vorlický a v závěru přidal pojistku Chaloupek, jenž stejně jako Fila hrál ještě v minulé sezoně za Teplice.

Slavii čeká v Rakousku ještě úterní duel s Podbrezovou, u níž dnes nečekaně skončil na vlastní žádost český trenér Roman Skuhravý, a 13. července zápas se Žilinou.

Hanáci vstoupili do utkání proti Žilině aktivně, ale do vedení se dostali až skoro po půlhodině hry. Zakončení Klimenta ještě brankář slovenského týmu vytáhl, na lob Jiřího Spáčila byl ovšem krátký. Sigma sice i nadále diktovala tempo hry, Žilinu prakticky nepouštěla na svou polovinu, na skóre se ale dlouho nic neměnilo.

Po pauze už byl slovenský tým nebezpečnější, ale Stoppen míč za svá záda nepustil. Gólovou radost naopak zažili i podruhé v utkání Hanáci. Blízko skórování byl Lukáš Juliš, jehož dělovku ale zastavila tyč, následná dorážka Jana Navrátila si ale nekompromisně našla cestu do sítě.

Útočník Almási opouští Baník, míří na hostování s opcí do Dunajské Stredy

Baník Ostrava zatím během letní přípravy výsledkově tápe a dosud nevyhrál ani zápas. Po dvou remízách si nyní připsal čtvrtou porážku v řadě. Svěřenci kouče Pavla Hapala v duelu, který se hrál na přání soupeře speciálně dvakrát na šedesát minut, prohráli s polským Widzevem 1:2. Čestný úspěch Baníku zaznamenal v 79. minutě útočník Tanko.

"Je to další porážka, ale už to mělo větší dynamiku. Ještě nám někdy vázne kombinace a součinnost, často nám chybí krok. Máme dva týdny do začátku ligy, abychom to vyladili," uvedl asistent trenéra Ostravy Michal Šmarda.

Legenda jede dál! Matějovský prodloužil o další tři roky, nachystána je pro něj i nová role

Mladá Boleslav brzy prohrávala po gólu Chytrého. V 34. minutě ale srovnal výstavní trefou Ladra a čtvrthodinu před koncem dokonal obrat účastníka kvalifikace Konferenční ligy střelou na zadní tyči Kušej.

"Hrálo se v úporném vedru, ale kluci to dobře odpracovali. Soupeř hrozil z brejků a nám moc nefungovala hra v poslední třetině hřiště, takže to nebylo snadné. Nakonec jsme ale zaslouženě otočili výsledek, což nám zase trochu zvedne sebevědomí," řekl pro klubový web asistent trenéra Mladé Boleslavi Jan Jelínek.

Slovácko nezvítězilo ani ve třetím utkáním pod vedením nového kouče Romana Westa. V Lublani proti domácí Olimpiji drželi hosté po poločase bezgólový výsledek, třetí tým uplynulé sezony slovinské ligy ale rozhodl třemi brankami v závěrečné půlhodině. Za celek z Uherského Hradiště se prosadil v závěru pouze Kozák, čerstvá posila ze Sparty.

Jablonec si po dvou prohrách na závěr soustředění v Itálii zastřílel proti Wackeru Innsbruck ze třetí rakouské ligy. Při vítězství 7:0 se dvakrát trefili Jan Fortelný s Dominikem Hollým. Severočeši zdolali Wacker bez jednoho dne znovu přesně po roce, loni vyhráli 2:0.

Bez porážky zůstávají v přípravě i Hradec Králové a pražská Dukla. Východočeši zvítězili 2:0 nad rezervou Sparty, trefili se Juliš a Klíma. Díky brzkým brankám Zeronika a Šebrleho uspěl stejným výsledkem i nováček nejvyšší soutěže Dukla, která zdolala jiného druholigového soupeře Chrudim.

Pardubice podlehly 1:2 Fürthu z druhé německé ligy a nevyhrály pod trenérem Saňákem ani ve čtvrtém přípravném duelu. Za Východočechy se prosadil pouze v první půli osmnáctiletý obránce Jindra.

Přípravná utkání:
FC Hradec Králové - Sparta Praha B 2:0 (1:0)
Branky: 16. Juliš, 89. Klíma.
Hradec Králové - I. poločas: Vízek - Čech, Čihák, Spáčil - Harazim, Kodeš, Kaštánek, Horák - Juliš, Hais, Pilař. II. poločas: Zadražil - Klíma, Čech, Holovackij - Čmelík, Dancák, Pudhorocký, Krejčí - Mihálik, Koubek, Vlkanova. Trenér: Horejš.

FK Mladá Boleslav - Jihlava 2:1 (0:1)
Branky: 34. Ladra, 74. Kušej - 17. Chytrý.
Mladá Boleslav: Trmal (46. Lichtenberg) - Kostka, Suchý (62. Donát), Králik (62. Poulolo), Fulnek (46. Kadlec) - Mareček (62. Sakala), Matějovský (62. Fila) - Langhamer (79. Mašek), Ladra (62. Kušej), Mašek (62. Stránský) - Vojta (46. Jawo, 52. Buryán). Trenér: Holoubek.

Olimpija Lublaň - 1. FC Slovácko 3:1 (0:0)
Branky: 57. Florucz, 80. Motika, 88. Kojič - 87. Kozák.
Slovácko: Heča - Reinberk (45. Petržela), Hofmann (69. Holásek), Vaško - Blahút, Trávník (69. Novotný), Kohút (45. Křišťan), Doski (58. Sinjavskij) - Havlík (69. Kozák), Azevedo (58. Juroška) - Vecheta (45. Kvasina). Trenér: West.

Sigma Olomouc - Žilina 2:0 (1:0)
Branky: 29. Spáčil, 81. Navrátil.
Olomouc: Stoppen - Hadaš, Dohnálek, Elbel, Sláma - Spáčil, Breite - Mikulenka, Zorvan, Šíp - Kliment. Trenér: Janotka.

Dukla Praha - Chrudim 2:0 (2:0)
Branky: 2. Zeronik, 20. Šebrle.
Dukla: Hruška - Doda, Holiš, Peterka, Matoušek - Šebrle, Hora, Barac, Vošnjak - Zeronik, Matějka. Trenér: Rada.

Baník Ostrava - Widzew Lodž 1:2
Branky: 79. Tanko - 24. Rondič z pen., 73. Shehu.
Ostrava - I. polovina zápasu: Letáček - Juroška, Chaluš (47. Lischka), Frydrych, Kpozo - Buchta (47. Rusnák), Kubala, Boula, Šín (47. Grygar), Ewerton - Prekop. II. polovina zápasu: Markovič - Fukala, Uchenna, Lischka (91. Pojezný), Šehič - Rusnák (91. Šudák), Klíma, Grygar (91. Nogha), Holzer, Adediran - Tanko. Trenér: Hapal.

FK Pardubice - Greuther Fürth 1:2 (1:1)
Branky: 44. Jindra - 41. Futkeu, 57. Giesselmann.
Pardubice: Budínský - Mareš, Jindra (60. Koukola), D. Šimek, Surzyn - Vacek (60. Kalabiška), Solil, Míšek (60. Darmovzal) - Brdička (60. Huf), Patrák (60. S. Šimek), Zlatohlávek (65. Yahaya). Trenér: Saňák.

FK Jablonec - Wacker Innsbruck 7:0 (4:0)
Branky:
1. a 63. Fortelný, 39. a 45. Hollý, 34. Tekijaški, 65. Puškáč, 67. Alégué.
Jablonec: Fendrich (46. Hanuš) - Martinec (46. Cedidla), Tekijaški, Hurtado (46. Souček) - Slávik, Beran, Nebyla (46. Čanturišvili), Polidar - Kanakimana (46. Alégué), Hollý (46. Puškáč), Fortelný. Trenér: Kozel.

Slavia Praha - Rapid Vídeň 3:0 (1:0)
Branky: 18. Fila, 56. Vorlický, 88. Chaloupek.
Slavia - I. poločas: Kinský - Chaloupek, Ogbu (41. Halinský), Bořil - Masopust (41. Trédl), Prebsl, Dominik Pech, Diouf - Jurečka, Fila, Wallem. II. poločas: Kinský - Halinský, Konečný, Chaloupek - Trédl, Bužek, Zmrzlý, Diouf - Botos (89. Dominik Pech), Van Buren, Vorlický (82. Prebsl). Trenér: Trpišovský.

Přijde Sparta o dalšího obránce? Zájem o Vitíka má Fiorentina, nabízí 10 milionů eur, mistr chce ještě jednou tolik