Plzeňská generálka skončila divokou přestřelkou! Znovu se trefil Kabongo, Červ se zranil

Fotbalisté Viktorie Plzeň remizovali v generálce na nový ročník Chance ligy s FC Kodanň 3:3. Západočeši v utkání plném zvratů nejprve prohrávali, pak dvakrát vedli, ale v nastaveném čase o vítězství přišli. Podrobnosti zveřejnily internetové stránky západočeského klubu. Za Viktorii se trefili Panoš, Kabongo a Vydra. Utkání nedohrál kvůli zranění Lukáš Červ. V dalších duelech Pardubice hrály 0:0 s druholigovou Chrudimí 0:0 a Slask Vratislav remizoval s Mladou Boleslaví 1:1

Kodaň šla rychle do vedení, když se už ve čtvrté minutě prosadil obstřelem na zadní tyč Jedličkovy branky Magnus Mattsson. Dánský tým měl i díky tomu v úvodu více ze hry. Po deseti minutách hry se osmělila i Plzeň. První rána Panoše ještě v síti neskončila, ale stejný hráč se po centru Kopice o pár desítek sekund později prosadil hlavou a srovnal skóre.

Dobrá šestiminutovka Plzně vygradovala i v druhou branku Západočechů. Vašulín uhrál na středu těžký balon a díky tomu mohl Christophe Kabongo pelášit vpřed. Nezalekl se ani pětičlenné přesily. Balon přehodil v šestnáctce z levé nohy na pravou a střelou mezi nohy nachytal brankáře dánského celku. Ještě do přestávky ale přišla i nepříjemnost, když záložník Červ odstoupil kvůli zranění.

"Nikdy není příjemné, když se hráč zraní a musí jít dolů, navíc v generálce před ligou. Věřím, že bude fit. Uvidíme, jak to bude vypadat. Snad se příští týden zapojí a bude plně k dispozici," citoval iSport.cz asistenta trenéra Viktorie Marka Bakoše.

V úvodu druhé půle znovu zlobila Kodaň a v 66. minutě srovnala skóre. Přihrávka z levé strany proskákala až na zadní tyč, kde číhal připravený Orri Oskarsson, který balon uklidil do prázdné branky. Plzeň si ale za tři minuty vzala náskok zpět. Sojka prostrčil těžký míč na Vydru. Ten vyzval do sprintu Demla, jenž dostal balon z pravé strany do šestnáctky. Tam se k němu dostal Vydra a překonal brankáře ranou na vzdálenější tyč.

Pojistku na výhru Plzně mohl dát Jirka, ale z ostrého úhlu pálil nad branku. A v nastavení přišel trest, kdy Kodaň po rohovém kopu srovnala skóre na konečných 3:3.