Druhá liga odstartovala šestigólovou přestřelkou, Opava proti Vlašimi zachránila bod

Úvodní utkání nového ročníku Chance Národní Ligy mezi Opavou a Vlašimí nabídlo šestigólovou přestřelku. Domácí, kteří v prvním soutěžním zápase pod vedením trenéra Tomáše Zápotočného hned dvakrát vedli, nakonec byli rádi za bod. V závěru duelu totiž gólem Felixe Čejky zachraňovali remízu 3:3.

Úvod první půle patřil Slezanům – už ve čtvrté minutě zatáhl balon po levém křídle Jakub Rezek a poslal přesný centr na nabíhajícího Sebastiána Pejšu. Devatenáctiletý odchovanec pálil z voleje, vlašimskému brankáři nedal šanci a načal střelecký účet druhé nejvyšší české ligy.

Po vstřelené brance tempo zápasu opadlo. Skóre se neměnilo až do 32. minuty, poté se však přihlásili o slovo hosté. Po dobře zahraném rohovém kopu Jana Závišky se nad bránící hráče vyhoupl Petr Benda a svoji přesnou trefou do levé části branky srovnal stav utkání na 1:1. Vlašim si ještě před koncem prvního poločasu dokázala vytvořit dvě zajímavé příležitosti, obě však zlikvidoval domácí brankář Adam Richter.

Do druhé půle vstoupily oba týmy s větší vervou. V 57. minutě si dlouhý a přesný míč dokázal do pohybu efektivně zpracovat Rezek tak, že se ocitl sám před brankářem. Vybíhající Daniel Spilka byl u balonu pozdě a následoval pokutový kop. K míči se postavil nejlepší opavský střelec loňské sezony Filip Blecha a bezpečně proměnil.

Netrvalo to dlouho a stav utkání byl znovu nerozhodný. Střelcem druhého vlašimského gólu se stal Lukáš Musil, který se v pokutovém území dobře zorientoval a přesnou střelou k tyči upravil skóre na 2:2.

Samotný závěr utkání připomínal jízdu na horské dráze. Nejprve se po pěkné akci ujala vedení Vlašim, kterou poprvé v utkání poslal do vedení Jakub Hodek, jenž se po pěkném uvolnění prosadil utaženou střelou. Neuběhlo však ani pět minut a znovu se radovali domácí. Po tvrdé střele Blechy se míč odrazil k Felixu Čejkovi a ten jen uklízel do odkryté branky. První zápas Chance Národní Ligy tak skončil překvapivou remízou 3:3.

Chance Národní Liga, 1. kolo
Opava - Vlašim 3:3 (1:1)
Branky:
4. Pejša, 58. Blecha z pen., 86. Čejka - 32. Breda, 61. Musil, 83. Hodek. Rozhodčí: Nehasil - Hrabovský, Mojžíš. ŽK: Lehký, Spilka, Onije, Musil (všichni Vlašim). Diváci: 1250.