Bez posil z první ligy i bez bodů. Rezerva Sigmy dostala na startu soutěže klepec, trenér se zlobil

Zatímco na jaře bojovala rezerva Sigmy Olomouc ve druhé lize o první příčku (byť bez nároku na postup), v sobotu jí start do nového ročníku nevyšel. V Chrudimi padlo béčko Hanáků pod novým trenérem 0:3, navíc hrálo bez avizovaných posil z áčka hanáckého klubu.

Trenéra Tomáše Janotku, který v létě povýšil do áčka Sigmy, nahradil u rezervy Miloslav Brožek, zkušený kouč, který v poslední sezoně dovedl Opavu až do semifinále poháru. Ve Slezsku sice neměli o jeho služby zájem, ale Sigma po něm skočila celkem rychle.

Ne snad, že by mezi klubové cíle byl opět útok na nejvyšší patra tabulky, béčko by ale určitě nemělo mít starosti s udržením Chance Národní Ligy. Takto ostřílený trenér by tomu měl pomoci. I proto panují v klubu rozpaky po úvodní porážce 0:3 v Chrudimi. Nikdo nepropadá panice, ale o nepříjemnost jde, o tom nepochybujte. Chrudim dala dva góly mezi 20. a 38. minutou, skóre uzavřel druhým gólem v utkání David Látal.

Zbrojovka Brno řeší budoucnost hvězd. Kanonýr Řezníček prý může odejít, co bude s Allim a Alijagičem?

„Ze šancí, které jsme v úvodu měli, jsme nic nevytěžili a postupně Chrudim přebírala otěže,“ zlobil se po utkání Brožek. „Nedostupovali jsme tak aktivně, nevyhrávali jsme osobní souboje a měli jsme velký problém udržet se na míči. Opravdu velký. Byli jsme pod velkým tlakem posledních dvacet minut první půle. Škoda, že nám soupeř dal gól. Kdybychom to přežili, tak jsme určitě sahali po bodech.“

To se ale nestalo, i když se Brožkovi druhý poločas docela líbil. „Po změně stran jsme byli lepším týmem, chtěli jsme více, ale Chrudim si zkušeně protiútoky došla pro třetí gól. Ten padl v době, kdy jsme měli největší tlak,“ mrzelo ho.

Jedním z důvodů mohla být velmi mladá sestava Hanáků, kdy byl průměrný věk hráče 22,4 roku. „Tým, který jsme složili, byl velmi mladý, na to se ale nemůžeme vymlouvat. I tak jsme přijeli pro dobrý výsledek,“ dodal Brožek s tím, že řešení se nabízelo po rozhodnutí v A-týmu, které právě o stupínek níž (případě na přestup jinam) poslalo trojici velezkušených hráčů – Matúše Macíka, Víta Beneše a Martina Popíšila. Ani jeden z nich však v zápasové nominaci nebyl.

Pospíšil, Beneš, Macík? Jako posily je nechci, reagoval ostře kouč Opavy. Mrzely ho hloupé góly