Bod z venku? Trenér Žižkova byl hodně zklamaný. Nepovedený zápas, vstup do druhé půle byl hrozivý, věděl

Fakta mluví jasně, Varnsdorf umí potrápit i silného soupeře. Když ale Viktoria Žižkov uhrála v úvodním kole Chance Národní Ligy na jeho půdě bod za remízu 1:1, trenér Pražanů Marek Nikl neskrýval rozčarování. „Nejsem spokojený, nehráli jsme dobře,“ postěžoval si v hodnocení pro klubovou televizi.

Zápas měl z pohledu Pražanů určitě svá pozitiva. První soutěžní gól v dresu Viktorie vstřelil zkušený útočník Tomáš Necid. Blýskl se i nováček mezi tyčemi Martin Melichar, jenž pro změnu chytil penaltu. A ve výsledku bral Žižkov remízu 1:1. Trenér Marek Nikl ale přiznal, že měl o představení jeho svěřenců jiné představy.

„Ten zápas mohl skončit naší výhrou i prohrou,“ prohlásil na úvod. Výkon týmu se mu nelíbil, diametrálně se prý lišil od toho, jak se Žižkov ukazoval v přípravě. „Přišel první zápas o body a my měli problém v hlavách. Nezvládli jsme to, bod musíme brát,“ konstatoval.

Varnsdorf do zápasu vstoupil lépe a rychle se dostal do vedení. Krátce před poločasem ale vyrovnal Necid a zápas byl znovu otevřený. „Po gólu jsme byli lepší,“ hodnotil žižkovský kouč. Jenže po přestávce spokojenost z jeho tváře rychle zmizela. Otěže zápasu držel v rukou domácí tým. „Vstup do druhé půle byl hrozivý,“ přiznal Nikl.

Pražany sice podržel brankář Melichar zneškodněnou penaltou, ani to ale Viktorii herně nenastartovalo a její kouč sledoval dění na hřišti s rozpaky. „Byl to prostě nepovedený zápas,“ dodal.

Bod na úvod? Byli jsme nervózní, velká neznámá, znělo z kabiny Zlína. 3:0 nikoho porážet nebudeme!