Brno dalo zapomenout na druholigové trápení, Zbrojovka brala tři body v Jihlavě, Řezníček fandil z tribuny

Fotbalisté Zbrojovky Brno vstoupili vítězně do nového ročníku Chance Národní Ligy, když zvítězili na půdě Vysočiny Jihlava 2:0. První branku favorita vstřelil Janetzký, který se prosadil hned v soutěžní premiéře v brněnském dresu. Po pauze po krásné kombinační akci pečetil výsledek zkušený Roman Potočný.

Domácí Jihlava, která v minulé sezoně jen o skóre unikla sestupu, přivítala na Stadionu v Jiráskově ulici brněnskou Zbrojovku. Vysočině se proti Brnu dlouhodobě nedaří – v uplynulém ročníku prohrála obě vzájemná klání. Do pondělního utkání přitom domácí vstoupili odvážně. Hned ve třetí minutě se Matúš Lacko snažil dalekonosnou ránou potrestat chybu gólmana Dominika Sváčka, ten svůj nepovedený odkop ale napravil skvělým zákrokem.

Hned o minutu později už úřadovali hosté. Po rychlém protiútoku se ve vápně dostal k míči Tomáš Smejkal, balon ideálně připravil pro Jakuba Janetzkého, který na nic nečekal a volejem z 20 metrů vymetl levou šibenici Soukupovy brány. Smejkal vzápětí mohl ke své asistenci přidat i gólovou trefu, svůj samostatný únik však neproměnil. Jihlava se následně oklepala z inkasované branky a dokázala si vypracovat několik zajímavých šancí, ani jedna z nich však vyrovnání nepřinesla a do šaten se tak šlo za stavu 1:0 pro svěřence trenéra Hynka.

Atraktivní podívaná pokračovala i v úvodní patnáctiminutovce druhé půle. Šance byly k vidění na obou stranách, ani jedna z nich však brankou neskončila. Na narůstající jihlavský tlak zareagoval hostující trenér hned čtyřmi střídáními v průběhu sedmi minut a hra se následně rozkouskovala.

Po červené kartě Davida Štětky ze 76. minuty už Zbrojovka nedopustila žádné překvapení. V 84. minutě rozebrala brněnská ofenziva domácí obranu, Jiří Texl našel před odkrytou brankou Romana Potočného, který levačkou upravil na konečných 2:0. Fotbalisté zpod Špilberku si tak při premiéře trenéra Hynka došli pro tři body a na úvod potvrdili předsezonní ambice.

Chance Národní Liga, 1. kolo:
Vysočina Jihlava - Zbrojovka Brno 0:2 (0:1)
Branky:
4. Janetzký, 84. Potočný. Rozhodčí: Petřík - Žurovec, Pochylý. ŽK: Lacko, Chytrý - Pernica, Kronus, Potočný. ČK: 78. Štětka, 86. Novák (vedoucí týmu, oba Jihlava). Diváci: 1230.