Semafor CHN Ligy: Pět remíz, tvrdý náraz rezerv, ale také dobrý start hlavních favoritů

Chance Národní Liga odstartovala! Hrálo se od pátku až do pondělí, hned pět zápasů dopadlo remízou. Naopak týmy Zbrojovky a Táborska, dva z hlavních favoritů na celkové prvenství, zapsaly parádní start. Odskákalo to třeba béčko Slavie, které spolu s rezervou Olomouce kouše nepovedený start.

Červená – tvrdý náraz dvou béček

Sigma Olomouc B okořenila jaro minulého ročníku nevídaným způsobem. Nechybělo moc a celou soutěž ovládlo! Trenéru Tomáši Janotkovi to vyneslo angažmá u klubového áčka, jeho nástupci Miloslavu Brožkovi zase velký úkol – pokusit se na vynikající fotbal navázat.

V prvním kole se to nepovedlo. Prohra 0:3 v Chrudimi sice není žádnou tragédií, ale od ideálního startu to má také daleko. „Tým, který jsme složili, byl velmi mladý, na to se ale nemůžeme vymlouvat. I tak jsme přijeli pro dobrý výsledek,“ kroutil hlavou po utkání Brožek.

Třígólový nášup musela zkousnout i rezerva Slavie, která do Chance Národní Ligy postoupila ze třetího patra. Do utkání v Táborsku nastoupil i brankář Ondřej Kolář, dlouholetá opora áčka, nicméně ani pro něj to nebyl ideální start.

Důvodů neúspěchu bylo vícero. Rozhodla kvalita Táborska, ale také nezkušenost kádru Slavie či nedostatečná fyzická připravenost. „Musíme se dostat na strop kondiční složky,“ uvědomuje si trenér Slavie David Střihavka.

Oranžová – osm zápasů, pět remíz!

O druhé lize se hovoří a píše jako o extrémně vyrovnané soutěži, kde může poslední tým porazit ten první klidně 3:0. Mezi většinou týmů prostě skoro nejsou rozdíly, navíc se na sebe hodně důkladně dokáží připravit.

První kolo tohoto ročníku na to dalo razítko. Hrálo se osm zápasů, pět z nich skončilo remízou!

A šlo o rozmanité výsledky. Dva duely skončily výsledkem 0:0, prvního gólu se nedočkal kromě Zlína také Vyškov, Prostějov a Líšeň. Smírem 1:1 se rozešel Varnsdorf s Žižkovem, za Viktorku pálila čerstvá posila Tomáš Necid.

Další dva duely pak diváka bavily. Úplně první utkání tohoto ročníku mezi Opavou a Vlašimí nabídlo dokonce šest branek. „Tohle se vám líbí, ne?“ usmál se Tomáš Zápotočný, trenér SFC.

Zábavné bylo i derby rezerv Sparty a Baníku. Mladí kluci z Prahy, z nichž na soupisce nebyl nikdo starší 23 let, se ujali rychlého vedení 2:0. Po poločase ale Ostrava zabrala a dvěma góly srovnala. Hezky!

Zelená – ostrý start favoritů

Táborsko a Zbrojovka Brno, dva z největších favoritů na přímý postup mezi elitu. Oba dva týmy své úvodní duely zvládly.

Táborsko v již zmiňovaném duelu přemohlo Slavii B, Jiří Kateřiňák dal domácím vedení 2:0, pojistku pak v 88. minutě vstřelil Bojan Djordjič. Klub z Tábora potvrdil, že má velké ambice, navíc na domácím poli vždy vyniká – v minulém ročníku v tomto ohledu nebyl nikdo lepší.

Zbrojovku čekal těžší test, v pondělí Brno uzavíralo kolo v Jihlavě. Jaroslav Hynek, trenér Zbrojovky, si mohl ulevit hned po čtyřech minutách, kdy se gólově prosadil Jakub Janetzký. Vysočině se snaha v televizním utkání nedala upřít, ale zvlášť v poslední třetině hřiště to pořádně vázlo.

Brno navíc mělo několik es v rukávu, v průběhu druhé poloviny se do hry dostala vleká jména jako Musa Alli nebo Denis Granečný. Když Roman Potočný po skvělé kombinaci klidil míč ve 84. minutě do sítě, bylo jasno. Blýská se v Brně na lepší časy?