Navážou na loňský titul mistryň světa? Španělky jsou po výhře nad Nigérií ve čtvrtfinále OH

Španělské mistryně světa porazily na olympijském turnaji fotbalistek 1:0 Nigérii a po druhé výhře si zajistily postup do čtvrtfinále. Na něj zatím ve skupině C nedosáhly Brazilky, které s Japonskem dvakrát inkasovaly v nastavení a prohrály 1:2. Oba týmy tak mají v tabulce za šestibodovými Španělkami tři body.

O výhře nad Nigérií rozhodla až pět minut před koncem dvojnásobná držitelka Zlatého míče Alexia Putellasová překvapivou střelou z úhlu z trestného kopu. Španělky, nad nimiž před dvěma týdny v kvalifikaci o ME v Chomutově senzačně zvítězily české fotbalistky, tak navázaly na výhru 2:1 nad Japonskem.

Japonky se mohly v duelu s Brazílií ujmout vedení už v nastavení prvního poločasu, Tanakaová ale neproměnila pokutový kop. Jako první tak skórovaly Brazilky. Deset minut po přestávce se trefila Jheniffer po akci rozehrané osmatřicetiletou útočnicí Martou.

Šestinásobná držitelka ocenění FIFA pro nejlepší hráčku roku, která startuje na šestých olympijských hrách, vystřídala za bouřlivých ovací šest minut před koncem a její spoluhráčky vedení neudržely. Ve druhé minutě prodloužení využila k vyrovnání další penaltu Kumagaiová, tři body pro asijský tým pak o čtyři minuty později zajistila přesnou střelou z dálky Tanikawaová.

Ze tří čtyřčlenných skupin postoupí do vyřazovacích bojů první dva týmy a dva nejlepší ze třetích míst.

OSTUDA! FIFA ODEBRALA KANAĎANKÁM NA OH KVŮLI ŠPIONÁŽNÍ AFÉŘE ŠEST BODŮ, PADLY I DALŠÍ TRESTY A POKUTY