Šulc měl při penaltě kliku, pomohl mu nechtěný koníček, tuší expert. Hrdina Plzně přiznal, že se lekl brankáře

Zářil jako sluníčko, i když byl pozdní nedělní večer. Pavel Šulc byl opět hrdinou Viktorie Plzeň, když rozhodl o výhře nad Hradcem Králové 1:0 ve druhém kole Chance Ligy. Ve druhé půli se postavil k penaltě, gólman Adam Zadražil jeho ránu vyrazil, ale z dorážky už se český reprezentant nemýlil. "I gól ze hry se počítá," culil se střelec do kamer O2 TV. "Povedlo se mi trefit, kam to kopne, ale míč se odrazil přímo k němu, neměl problém to dorazit," popsal klíčový moment brankář Hradce.

Hradec se na půdě favorita prezentoval výbornou defenzivní hrou. Plzeň sice byla aktivní, ale jasných šancí moc neměla. Vysvobození přišlo ve druhé půli, kdy kapitán hostů Kodeš zbytečně zajel v pokutovém území do Dweha a favorit dostal šanci kopat penaltu. K její exekuci se postavil štírek Pavel Šulc. Jeho první ránu gólman Hradce vyrazil, míč se ale dostal ke střelci znovu a ten jej poslal do sítě.

"Měl jsem natrénováno zakončení doleva. Ale Zadry tam šel hodně dopředu, tak jsem se trochu lekl. Ale naštěstí to vyrazil, jak to vyrazil," smál se Šulc po utkání. "Šlo to tak doprostřed levé strany, chytal to pod rukou a vyražený míč šel naštěstí ke mně. Gól ze hry se taky počítá," pokračoval v hodnocení jediný střelec utkání.

Expert Zdeněk Folprecht ve studiu O2 TV věděl, jakou měl střelec kliku. "Trefil to koníčkem a díky tomu dal gól. Určitě to nebyl záměr, ale pomohlo mu to," naznačil, že Šulcovi přála velkým dílem i štěstěna.

Ztratili jsme v Plzni body, mrzelo trenéra Hradce. Experti měli jasno, proč Votroci nebodovali

Český reprezentant si ale na penaltu věřil. "Jsem na ně určený. Uvidíme, zda budu i příště. Doufám, že ano a zase ji proměním," ukázal sebevědomí střelec, který v minulé sezoně nasázel do sítí soupeřů osmnáct branek. Teď má po dvou kolech dva přesné zásahy. "Snad to takhle bude pokračovat," přál si.

Hodně smutný byl naopak po utkání brankář Hradce Adam Zadražil, i když dostal cenu pro nejlepšího hráče utkání. "Vyměnil bych ji za to, kdybychom si odvezli aspoň bod," prohlásil s tím, že se cítil fajn a také mu hodně pomohli spoluhráči skvělým výkonem v defenzivě. "Moc toho díky nim řešit nemusím. Škoda, že jsme to nedotáhli," konstatoval gólman, který v první půli zlikvidoval nebezpečný pokus Vydry a pak se blýskl i rybičkou. "Takhle nás to učí na tréninku."

Kapituloval tak jen po penaltové situaci ve druhé půli. Přitom první pokus Šulce vyrazil. "Sledoval jsem, jak kopal penalty v minulosti. Říkal jsem si, kam by to mohl dát. Povedlo se mi to trefit, bohužel jsem to vydrazil přímo k němu. On neměl problém to dorazit," krčil bezmocně rameny.

Koubek si proti Hradci vykřičel hlas. Nic neobvyklého, ráno vypiju našlehaná vajíčka, smál se. Soupeř na něj udělal dojem