Trpišovský: Zápas jako v pohárech. Liberec bude do pátýho místa, nebude se tu vyhrávat

Obrovskou radost měl z výhry 1:0 na půdě Liberce ve 3. kole Chance Ligy trenér Slavie Jindřich Trpišovský. Přiznal totiž, že nebýt výborného výkonu brankáře Antonína Kinského a povedeného gólu Malicka Dioufa, sešívaní by na severu Čech měli problémy.

Byl to hrozně těžkej zápas, klobouk dolů před Libercem, postavili zajímavej tým a v sezoně bude silnej, skončí určitě do pátýho místa,“ řekl kouč Slavie v pozápasovém rozhovoru pro O2 TV Sport.

Byl to podobnej zápas jako na Slovácku, ale na rozdíl od něj jsme dali gól. O půli v kabině jsem klukům říkal, že to je evropskej zápas, že to bude fuška se vším všudy. Podržel nás Tonda (Kinský), chytil dvě dobrý věci v první půli,“ podotkl Trpišovský.

Uznal, že ve druhém poločase se Slavia soustředila na udržení vedení. „Pak jsme zalezli trochu níž a měli z brejků šance, ale bohužel jsme je nedali. Atletický závody nahoru dolů to ale byly dlouho, až na konci druhé půle šlo vidět, že některým klukům došly síly,“ doplnil.

Slavia díky dělovce Dioufa vyhrála před plným domem v Liberci a jde do čela tabulky

Naopak kouč domácího týmu Radoslav Kováč smutnil, že jeho tým stejně jako v předchozím domácím zápase s Olomoucí (1:1) jeho tým nevyhrál.

Ze dvou domácích zápasů máme jen bod a dali jsme jen gól, to je velká škoda. Škoda že Benji (Nyarko) nedal v první půli z těch šancí aspoň jeden gól. Prohra je pro nás smutná, ale je to realita. Na druhou stranu je spousta věcí, ze kterých se můžeme odrazit,“ prozradil Kováč.

Druhý poločas už jsme toho bohužel moc neměli, spíš to bylo na náhodu. Fantastická atmosféra a 9000 fanoušků, to mě potěšilo, škoda, že jsme je neocenili body,“ dodal.

Slavia se tak druhou výhrou v řadě minimálně do večerního duelu Sparta – Dukla usadila v čele tabulky, Slovan má stále čtyři body.