Jsme na dně. Nikomu se k nám navíc nechce, smutní po šestigólovém domácím debaklu kouč Brna

ROZHOVOR

Mizérie brněnské Zbrojovky dosáhla vrcholu. V domácí premiéře nového ročníku Chance Národní Ligy utrpěla debakl 1:6 od Varnsdorfu, když už ve 22. minutě prohrávala 0:3. Navíc dohrála se dvěma vyloučenými. „Jsme na dně,“ přiznal kouč Jaroslav Hynek na tiskové konferenci.

Jen největší fanoušci Brna si mysleli, že se Zbrojovka po mizerné sezoně v té nové zlepší. Po domácím debaklu od klubu, který se loni na poslední chvíli ve druhé lize zachránil, si to už nemyslí ani oni. Že je tým na dně, přiznal i nový trenér Jaroslav Hynek.

Hodnotit utkání, které skončilo takovým výsledkem, je náročné. První poločas byl z naší strany katastrofální. Po tom vlastním gólu jsme se dostali na kolena a nedokázali se dostat do hry. Nechtěli se nám dělat věci, které máme dělat, a tak jsme se dostali na herní dno,“ nebral si servítky muž, který v létě přišel z prvoligové Žiliny.

Nešťastného trenéra mrzelo, že se po snížení nechali vyloučit zkušení hráči Luděk Pernica a Jakub Šural.

Brněnská truchlohra je zpět. Zbrojovka doma od Varnsdorfu dostala šest gólů

Je pravda, že červenou dostali zkušení hráči. Kolem nich byl šrumec už na jaře, samozřejmě spoustu věcí směřovalo k nim. Chápu jejich frustraci, taky jsem dostal žlutou kartu, ale ta zkušenost musí být vidět i v tomto, že se udržíme," podotkl Hynek.

I když v základní sestavě od začátku ročníku opomíjí zkušeného kapitána Jakuba Řezníčka a až do dnešního zápasu i druhé útočné eso Waleho Musu Alliho, problémem podle Hynka je, že mužstvo potřebuje posílit. Ale nikdo do Brna jít nechce.

Víme, že potřebujeme posílit, a to se netýká jenom obrany. Všechny změny ale ve druhé lize neprovedete za měsíc, do Zbrojovky se navíc hráčům nechce. Ale pracujeme na tom," dodal kouč Brna.