Chrudim vyhrála šlágr na hřišti rezervy Slavie. Opava dala rezervě Sparty čtyři góly, dvakrát se trefil Kozák

Fotbalisté Chrudimi vyhráli šlágr 4. kola Chance Národní Ligy na hřišti rezervy Slavie 1:0 a vrátili se do čela tabulky. Ve 40. minutě rozhodl o třetím vítězství Východočechů v sezoně David Látal, který se v novém ročníku trefil už potřetí. Naopak teprve první výhru ukořistili fotbalisté Opavy, kteří vyhráli 4:2 nad rezervou Sparty, Vyškova, kteří zvítězili na hřišti rezervy Baníku 3:1, a Žižkova, který zdolal 3:0 Prostějov. V závěrečných dvou nedělních zápasech remizovala 1:1 Jihlava s Táborskem a Vlašim s Líšní.

Slávisté dosud nestačili jen na favorizované Táborsko, proti B-týmu Sparty a Líšni ale získali všechny tři body a znovu na ně cílili i proti Chrudimi. Ta ovšem taktéž dvakrát vyhrála a v úvodu nedělního souboje byla sešívaným vyrovnaným soupeřem. Svěřenci Jindřicha Tichaie si navíc vypracovali první šanci utkání, když v páté minutě vypálil zpoza velkého vápna Jiří Hrubeš. Jeho ránu nicméně bránící hráči srazili na rohový kop.

Více ze hry měli poté hosté. Svou převahu ale zajímavými zakončeními nedoplnili. Otěží zápasu se tak ujali sešívaní. Ani jim se však před bránou soupeře nedařilo, z protiútoku tedy zahrozili Chrudimští. Látal se ovšem nedokázal v malém vápně prodrat k zakončení. Chvíli nato na druhé straně vystřelil Dominik Pech, mířil však příliš vysoko.

Na prahu 40. minuty rozjížděli další akci slávisté, jenže Matěj Žitný přišel ve středu hřiště o balon a situace využil Jan Řezníček, který pohotově vyslal do brejku Látala. Ten si potáhl balon na pravou nohu a obstřelil couvajícího gólmana Filipa Slavatu, čímž otevřel skóre zápasu.

Brněnská truchlohra je zpět. Zbrojovka doma od Varnsdorfu dostala šest gólů

Po změně stran se svěřenci Davida Střihavky hnali za vyrovnáním, v úvodních šancích ale nebyli úspěšní. Naopak se po jednom z jejich rohů v 58. minutě opět vydal na útočnou polovinu Látal, jeho střelu však tentokrát Slavata kryl. Zápas se poté změnil v bitvu o střed pole, oba trenéři tak sáhli po střídání. V sešívaném dresu se na trávník dostal i velezkušený Milan Škoda.

Vyrovnání se mohli domácí dočkat přibližně 10 minut před koncem, kdy Jáchym Šerák neudržel v rukavicích střelu ze střední vzdálenosti. Větší důraz ve vápně ale projevila chrudimská obrana, která nepovolila dorážku Samuela Pikolona. Skóre se tak již neměnilo. A to ani po Škodově pokusu hlavou v závěru klání.

Slávistická rezerva se do akce vrátí v pondělí 12. srpna, kdy zavítá k zápasu s Vyškovem. Chrudim o dva dny dříve pohostí Baník Ostrava B.