Straka: Takhle to nejde. Lidi od nás čekali výhru a my se jim odměníme dětinskými chybami

František Straka byl po nezvládnuté premiéře na lavičce Českých Budějovic tradičně v ráži. Po domácí porážce 1:3 s Pardubicemi, když po nepovedeném úvodu prohrávalo Dynamo ve 23. minutě o tři góly, nenechal na svém týmu nit suchou. Za výkon ve druhém poločase jej však pochválil.

Jsem neskutečně zklamanej, jakým způsobem jsme se prezentovali první poločas. Nevyšlo nám to, možná je to otázka psychiky. Udělali jsme dětinské chyby vzadu, které se nesmí stávat a stály nás tři body,“ řekl v pozápasovém rozhovoru pro O2 TV Sport.

Špatně jsme dostupovali, prohrávali jsme souboje ve středu hřiště. Takhle to prostě nejde, lidi se na nás přišli podívat a my se jim v uvozovkách odměníme výkonem jako v prvním poločase,“ doplnil Straka.

Straka v premiéře vyhořel. Dynamo doma podlehlo Pardubicím 1:3, které tak poprvé bodovaly

Naopak o výkonu ve druhém poločase mluvil v superlativech. „Druhá půle už byla mýho gusta, dala nám naději do budoucna, že můžeme jít nahoru. Nikdo by se nemohl divit, kdyby to bylo 3:3, bohužel jsme šance neproměňovali. Je to ale příslib a my teď musíme v tréninku zabrat, abychom tu druhou půli potvrdili,“ burcuje Straka.

Jeho protějšek Jiří Saňák pochopitelně po zisku prvních bodů v sezoně zářil úsměvem. „Jsme za výhru a koncentrovanej vstup do prvního poločasu rádi. Splnila se psychologická výhoda prvního gólu, na nějž jsme pak navázali,“ podotkl Saňák.

Druhá půle z naší strany ale nebyla dobrá, domácí už neměli co ztratit, hráli vabank a po tom jejich gólu se chytili a měli tlak, který jsme naštěstí ustáli,“ dodal.

Pochválil i čerstvou posilu, 24letého nizozemského stopera Jasona Noslina, který si odbyl v české lize premiéru.

Jason (Noslin) to zvládl, ale přiznal mi, že takovou náročnost jako v naší lize ještě nezažil. Musí potrénovat a na tu intenzitu si zvyknout. Aspoň vidíte, že když je česká liga tak náročná pro cizince, že na tom asi nebude tak špatně, jak se někdy říká,“ doplnil Saňák.