Maroko zlikvidovalo Egypťany, po tenisovém kanáru slaví historické bronzové medaile

Bronzové medaile na olympijských hrách získali fotbalisté Maroka v čele s kapitánem a obráncem Paris St. Germain Achrafem Hakimim, který měl v utkání o třetí místo poslední střelecké slovo. Maroko deklasovalo Egypt a zvítězilo vysoko 6:0.

Ačkoliv lepší start do utkání měli Egypťané, v rozmezí 23. až 26. minuty je zlomily dvě branky. Nejprve se nádherným obstřelem prosadil Ezzalzouli, o tři minuty později navýšil hlavičkou vedení nejlepší střelec turnaje Rahimi.

Ten přidal ve druhé půli i druhou trefu v utkání a v turnaji celkově osmou. Tečku za duelem udělal kapitán Maročanů Hakimi, jenž v 87. minutě uzavřel účet utkání na konečných 0:6.

Maroko se tak raduje ze zisku bronzových medailí, prvních z olympiády v historii země. Svým způsobem tak Maročané odčinili nezdařený závěr v rámci světového šampionátu před dvěma lety, kdy prohráli semifinále i zápas o třetí místo.

XXXIII. letní olympijské hry v Paříži - zápas o 3. místo:

Maroko - Egypt 6:0 (2:0)
Branky: 26. a 64. Rahimi, 23. Ezzalzouli, 51. El Khannouss, 73. Nakach, 87. Hakimi