Zbrojovka zabrala, výhru v Táborsku jí vystřelil Řezníček. Chrudim šesti góly deklasovala rezervu Baníku

Fotbalisté Chrudimi porazili v 5. kole Chance Národní Ligy rezervu Baníku 6:1 a po čtvrté výhře v ročníku stáhli náskok vedoucího Zlína opět na bod. I díky vysoké výhře jsou Východočeši s 11 góly nejlépe skórujícím týmem soutěže. Naopak Baník, který si připsal druhou prohru a v tabulce klesl na sedmé místo, je s 12 obdrženými góly v tomto ohledu nejhorším týmem soutěže. Na třetí místo se posunula Opava, jejíž výhru v Líšni 1:0 zařídil v 67. minutě Felix Čejka. O skóre před Baník se dostala Zbrojovka Brno, která odčinila domácí debakl 1:6 s Varnsdorfem a díky gólu Jakuba Řezníčka ze 77. minuty vyhrála 1:0 na hřišti Táborska. Loňský účastník baráže o první ligu z Jižních Čech se naopak souží, už čtyři kola po sobě nevyhrál a je se čtyřmi body na 13. místě. Na třetí místo

Druhá Chrudim chtěla potvrdit dobrou formu v soutěži a po vítězství nad slávistickou rezervou z minulého kola si brousila zuby i na béčko Baníku. Aktivní výkon domácích přinesl na Stadionu Za Vodojemem první branku už v osmé minutě, kdy pronikl do pokutového území David Látal, jehož centr na malé vápno se odrazil k volnému spoluhráči. Daniel Kosek se vzápětí zachoval nekompromisně a uklidil míč do pravého horního rohu branky.

Ostravští chtěli na brzkou branku soupeře rychle odpovědět, obstřel Guye Retena Elekany však zastavil brankář Jáchym Šerák. O 10 minut později zachránila Chrudim branková konstrukce, když David Kašpárek z blízkosti napálil pouze pravou tyč a břevno. A tak se znovu radovali domácí.

Centr z levé strany propadl ve 31. minutě na velké vápno k Jiřímu Hrubešovi, jenž dostal míč za záda Josefa Struhaře a zvýšil na 2:0. Krasojízdu Chrudimi v prvním poločase ještě vylepšil Daniel Kutík. Ten za velkým vápnem natáhl ke střele levačkou, která zaplachtila do levého horního rohu ostravské brány. Ani to však nebylo vše. Na závěr půle si svěřenci trenéra Tichaie schovali ještě jednu trefu, o níž se postaral nejlepší střelec týmu Látal.

Zlín díky gólu Poznara i potřetí zvítězil doma 1:0 a upevnil si vedení ve druhé lize

Druhé dějství se tak dohrávalo spíše z povinnosti. Baník se sice s výsledkem snažil ještě něco udělat, ale centry střídajícího Davida Mualeho Nzazy v úvodu nenašly nikoho z jeho spoluhráčů. Naopak Chrudim znovu trestala.

V 65. minutě zpoza šestnáctky vystřelil střídající Denis Holub a uštědřil hostům nepopulárního “bůra.” A domácí stále neměli dost, 10 minut před koncem utkání si za vápnem sebral odražený balon další nový muž na hrací ploše Marek Kejř a svým prvním gólem v chrudimském dresu zvýšil už na 6:0. Ostravské rezervě se nakonec podařilo překazit Chrudimi čtvrté čisté konto v letošní sezoně, na konečných 6:1 korigoval Saša Komljenovič.

Chrudim tak zůstává na druhém místě tabulky Chance Národní Ligy a doma je i nadále stoprocentní. Rezerva Baníku musí naopak skousnout těžkou porážku, na níž se pokusí odpovědět za týden doma proti Prostějovu.

Poznar po pátém čistém kontu Dostála: Zbožňuju ho, má na to chytat v top 3 klubech ligy