Kováč si po další prohře Liberce nebere servítky: Byli jsme příšerní. Kdybych mohl, střídám devět hráčů

Velké ambice ohlásili před startem Chance Ligy fotbalisté Liberce. Po čtyřech kolech však mají na kontě jedinou výhru, v sobotu navíc v Teplicích prohráli podruhé za sebou. Z porážky 1:2, kterou v 94. minutě vítězným gólem zařídil Abdallah Gning, ale také z výkonu svých svěřenců byl po zápase rozladěný liberecký kouč Radoslav Kováč.

"Dneska to byl špatný výkon. První poločas byl šílený, příšerný, tam jsme neměli vůbec nic. Hráli jsme hrozně pomalu a po chybě a ztrátě míče jsme dostali gól. Střídal bych nejradši osm devět hráčů,“ řekl Kováč na tiskové konferenci.

Druhou půli jsme se zlepšili, dali jsme hned gól, ale rozhodla druhá šance Letenaye, ve které ho vychytal Němeček. Kdybychom dali druhou branku, tak bychom zápas vyhráli,“ dodal.

Vítězný Gningův gól jde podle něj na vrub Hugo Jana Bačkovského. „Na konci šel Bačkovský zbytečně ven z brány, špatně to vyhodnotil a dostali jsme takový gól v závěru, v té situaci nám chyběla komunikace,“ smutnil liberecký kouč.

Sparta je dál v lize stoprocentní. Obrat v derby v Dolíčku završil Birmančevič

Mrzí mě ještě jedna věc, že se tady hraje čistý čas třeba 12 minut. To je příšerný fotbal, navíc se pak do toho zamotal i rozhodčí, který už pak moc nevěděl, co s tím má dělat. Pořád se vybíhalo na trávník, úroveň zápasu byla katastrofální. Teplice nás ubouchaly a bohužel jedeme s prázdnou domů. Čtyři body po čtyřech zápasech je málo," dodal Kováč.

Ze zisku prvních bodů v sezoně byl naopak spokojený jeho protějšek Zdenko Frťala. "Spadl nám velký balvan ze srdce. Být po čtvrtém kole na nula bodech a minus šesti, to už by se nám těžce dýchalo. Kluci zápas odbojovali, odmakali a odměnou byl gól v 94. minutě,“ těšilo ho.

V první půli jsme měli více šancí, po naší hrubce Liberec převzal otěže utkání a vypracoval si dvě tři příležitosti. U jedné nás podržel skvělým zákrokem Němeček. Jsem za něj rád, je šest let v A-týmu, už minulou sezonu jsem mu chtěl dát prostor. Máme znovu zdravotní problémy, ale to k fotbalu patří. Ještě pořád máme natolik široký kádr, že si s tím poradíme," doplnil Frťala.