Messi řeší velký problém. Zraněný kotník ho ani měsíc po turnaji Copa América nepustí do hry

Fanoušci už měsíc zklamaně brblají. Ti, kteří se těšili na to, že uvidí v zámoří v akci slavného Argentince Lionela Messiho, mají už měsíc smůlu. Hvězda je zraněná, když ji ze hry vyřadily trable s kotníkem. A nic se na tom v nejbližší době nezmění. Trenér Interu Miami Gerardo Martino (61) vyloučil, že by Messi (37) zasáhl do středečního utkání Ligového poháru na hřišti úřadujícího šampiona MLS Columbusu.

Z finálového utkání Argentiny s Kolumbií si Messi odnesl ošklivě nateklý kotník, původně se doba jeho absence odhadovala na jeden až dva týdny. Už je to ale měsíc od chvíle, kdy se zranil a mistr světa z roku 2022 se svými klubovými spoluhráči ještě ani netrénoval.

Ligového poháru se účastní nejen týmy z MLS, ale také celky z mexické Ligy MX. Poslední ročník ovládli právě fotbalisté Miami. Zápas mezi nimi a Columbusem Crew je jedním z osmi zápasů, které v pátek a v sobotu rozhodnou o čtvrtfinálových dvojicích.

V pondělním úvodním utkání osmifinále porazil Seattle Sounders na domácí půdě Pumas 4:0. Paul Rothrock hlavou po centru Alberta Rusnáka ve 32. minutě poslal Seattle do vedení, Jordan Morris náskok v 58. minutě zdvojnásobil. Opět mu asistoval slovenský záložník.

Ten navíc sám skóroval z penalty v 71. minutě. Poslední gól Sounders přidal znovu Morris z přímého kopu v páté minutě nastaveného času. Seattle, který porazil Pumas i ve finále Ligy mistrů CONCACAF 2022, bude v další fázi hostit vítěze úterního zápasu mezi San Jose a Los Angeles FC.

Šokující novinka! Bude Manchester City vyloučen z Premier League? Jednání mohou začít už v září