Trpišovský dostal na lavičce Slavie zabrat a v půli měnil barvy. Po gólu to byla hektika, pomohli střídající hráči, věděl

Pořádně si oddechl. Trenér Slavie Jindřich Trpišovský dobře věděl, že výhra jeho svěřenců nad Teplicemi 2:1 byla vydřená. Ve velkém vedru ale nakonec Slavia otočila nepříznivě se vyvíjející duel a bere tři body. „Měli jsme to zvládnout lépe,“ věděl kouč vicemistra, který se během zápasu musel převléknout z bílého do černého trika. „Trochu jsem se zpotil. Byl jsem mokrej,“ přiznal.

Slavia si vybojovala v týdnu v Belgii postup do play off Ligy mistrů, teď vydřela výhru nad Teplicemi a už může vyhlížet souboj s francouzským Lille. Trpišovský se ale na náročný program nevymlouval. „Neměli jsme dobrý pohyb. Teplice dobře zavřely blok a měly dobrý pohyb, tak jsme neměli kam nabíhat. Pro Teplice bylo všechno hodně čitelné,“ pojmenoval před kamerami O2 TV problém, který jeho svěřenci měli během první půle. „Zkomplikovali jsme si, když jsme neproměnili gólovku, pak tam byly další možnosti a nás výkon šel dolů.“

FAUL PŘED DRUHÝM GÓLEM SLAVIE? VŠICHNI VIDĚLI, CO SE ODEHRÁLO, ZLOBIL SE TEPLICKÝ KOUČ. PROBLÉMŮ NAŠEL VÍC

Ještě hůř bylo se Slavií poté, co se hosté po dorážce Gninga dostali do vedení. „Náš výkon nebyl moc dobrý, pak jsme z první akce navíc dostali gól. Pomohli nám ale střídající hráči, přišel i tlak,“ věděl Trpišovský. „Po gólu už to byla hektika, naštěstí jsme to zvládli,“ oddechl si.

Spokojený mohl být trenér Slavie hlavně s tříbodovým ziskem. Ve velkém vedru se zapotili hráči na trávníku, ale zabrat zjevně dostal i sám kouč. Ten se musel dokonce o poločase převléknout z bílého do černého trika. Připustil, že to udělal trochu i z pověrčivosti. „Během první půle jsem se zpotil. Byl jsem úplně mokrej a potřeboval se převléknout,“ vysvětlil a spěchal za týmem na děkovačku.