Ševčík už úřaduje v Německu. Krásný gól, jásal komentátor po zásahu sparťana. Karabec asistoval, Mejdr byl u debaklu

Ofenzivní záložník Michal Ševčík se dočkal. Soutěžní debut v dresu Norimberku ozdobil gólem v 1. kole Německého poháru do sítě Saarbrückenu. Jeho tým vyřadil semifinalistu minulého ročníku na penalty, které vyhrál 5:3. Zápas po 90 minutách skončil 1:1. „Krásný gól, nádherně trefeno,“ burácel komentátor po zásahu hráče, který v Německu hostuje ze Sparty. Dařilo se i dalšímu mladíkovi z Letné. Adam Karabec přihrál na sedmý gól Hamburku, který vyhrál 7:1 na půdě Meppenu.

Ševčík, který přišel do Norimberku v červnu na roční hostování s opcí na přestup z pražské Sparty. V prvních dvou soutěžních duelech ve druhé nejvyšší německé soutěži nedostal od trenéra ani minutu. "Zatím jsme potřebovali jiné hráče," nedělá z toho velkou vědu trenér Miroslav Klose. A v nedělní pohárové bitvě už mladého Čecha do boje nasadil.

A ten se mu odvděčil parádní ranou levačkou. "Michal Ševčík. Krásný gól, nádherně trefeno," rozjásal krásný Ševčíkův gól komentátora stanice Nova Sport. Ševčík na hřišti vydržel do 62. minuty, kdy jej vystřídal další z Čechů v dresu Norimberku Ondřej Karafiát. Zápas za stavu 1:1 dospěl k penaltovému rozuzlení, rozstřel vyhrál Norimberk 5:3.

Vědět o sobě dal i druhý z mladíků, který se v létě stěhoval do Německa. Adam Karabec se blýskl asistencí u sedmé trefy HSV na půdě Meppenu. Hamburk vyhrál vysoko 7:1.

Poprvé si v Německu zahrál i zkušený Jan Mejdr, jenž ze Sparty před pár dny odešel do třetiligové Hansy Rostock. Do zápasu s Herthou nastoupil v 72. minutě za stavu 1:2. Nakonec ale Hansa prohrála vysoko 1:5.

Pořádné drama v německém Superpoháru s českou stopou. Schick má lví podíl na trofeji pro Leverkusen