Espaňol se střídajícím Králem prohrál ve španělské lize v souboji nováčků ve Valladolidu

Záložník Alex Král se v soutěžním debutu za Espaňol bodového úspěchu nedočkal. Barcelonský tým v úvodním kole španělské fotbalové ligy prohrál v souboji nováčků elitní soutěže 0:1 ve Valladolidu. Jediný gól utkání dal ve 23. minutě tečovanou střelou zpoza vápna Raúl Moro.

První velkou šanci zápasu si ve 14. minutě vypracovali domácí. Na centr Selima Amallaha od rohového praporku si naskočil Javi Sánchez, ten vrátil míč do ohně na Eraye Cömerta, ale jeho pokus na brankové čáře zastavil Alejo Véliz.

V polovině prvního poločasu se Valladolid zaslouženě ujal vedení. Po akci z levého křídla se ke střele z hranice vápna dostal Moro, jehož pokus nešťastně tečoval mimo dosah brankáře Joana Garcíi Sergi Gómez. Espanyol v prvním poločase hrozil jen zřídka a nechybělo moc a do šaten šel s dvougólovým mankem. Hlavička Amatha Ndiayea v nastaveném čase ale skončila na brankové konstrukci.

Vítězové baráže druhé ligy zažili nervózní okamžik i na začátku druhého dějství. Morův centr se snesl na ruku Carlose Romera, ale sudí penaltu neodpískal. Hosté poprvé pořádně zahrozili až skoro po hodině hry, ale nebezpečný protiútok Irvina Cardony skončil pouze zablokovanou střelou střídajícího Alexe Krále.

Cardona byl i poté v dresu Los Periquitos vidět. Čtvrt hodinu před koncem se dostal ke střele z 20 metrů, ale mířil těsně vedle. V závěru si svěřenci Paula Pezzolana výsledek pohlídali. Poté, co v loňské sezoně nedokázali Espanyol ani jednou porazit, tak konečně uspěli.

Úvodní kolo zkompletoval duel Villarrealu s Atléticem Madrid, které se rozešly s remízou 2:2. Všechny branky padly v prvním poločase, konečnou podobu výsledku dala v páté nastavené minutě úvodní půle srpnová posila Atlética Alexander Sörloth. Norský útočník byl s 23 góly druhým nejlepším střelcem minulé sezony La Ligy právě v barvách Villarrealu.

Španělská liga - 1. kolo:
Valladolid - Espaňol Barcelona 1:0 (23. Moro),
Villarreal - Atlético Madrid 2:2 (18. Danjuma, 37. vlastní Koke - 20. Llorente, 45.+5 Sörloth).

Éra Mbappého začala defektem, píší ve Španělsku. Real nefungoval jako tým. Musíme lépe bránit, přiznal zklamaný Ancelotti