Baníkovské mládí se valí Evropou. Na lopatky padl slavný Bayern, na ostravské talenty si nepřišel ani AC Milán

Baník Ostrava nemusí mít strach o budoucnost. Tým do sedmnácti let zažívá parádní léto a ukazuje, že se v ostravské líhni talentů narodila hodně zajímavá generace. Mladí baníkovci totiž obsadili druhé místo na prestižním turnaji, zvládli porazit Bayern Mnichov a nedávno také remizovat s AC Milán!

Když ke konci srpna přicestoval na půdu Bayernu Mnichov ostravský Baník, možná si bavorský gigant myslel, že se dobře připraví na sezonu a zvedne si sebevědomí velkou kanonádou. Dopadlo to ale úplně jinak.

Mladí Bavoři se ani nenadáli a v 37. minutě prohrávali 0:2. Byť v utkání dokázali dvakrát snížit na rozdíl jediného gólu, stejně padli. „Zápas, který se zapíše do historie,“ usmívali se po utkání trenéři týmu David Holiš, Luboš Kovář a René Vicher. „Jsou to momenty na celý život. Obrovská pochvala pro všechny kluky. Ještě větší radost než z výsledku mám z prezentace a výkonu, kdy jsme od začátku dali najevo, že jsme do Německa přijeli vyhrát a zaslouženě to dokázali.“

Že to nebyla náhoda, dokázal i prestižní mládežnický turnaj – Memoriál Františka Harašty. Na něm Baník ve skupině nedostal ani gól, porazil českou reprezentaci do 16 let, Pardubice a remizoval se Spartou. Až ve finále padl s olomouckou Sigmou.

V těchto dnech je pak ostravský tým na turnaji v Itálii, kde ostudu nedělá. Baník se proti AC Milán dostal do vedení 2:0, ale Italové si ještě do poločase vzali vedení zpět. Nicméně po půli Baník skóre otočil, aby duel nakonec skončil smírně 4:4.

"Bylo to utkání s týmem jedné z nejlepších akademií na světě," komentoval to pro klubové stránky trenér David Holiš. "Jsem na kluky hrdý za to, jak se prezentovali. Dokázali se AC Milán vyrovnat ve všech směrech a viděli jsme utkání, na které kluci nezapomenou do konce života. Obrovská pochvala, tohle je pro kluky skvělá motivace.“