Další selhání Liberce? Porážíme se sami, mrzí Kováče. Bilance Slovanu ve venkovních duelech je tristní

OBSAHUJE OHLASY

Otřesná bilance Slovanu Liberec na venkovních hřištích pokračuje. U soupeřů skoro neboduje a v ostře sledovaném duelu 6. kola Chance Ligy se to po prohře 0:2 opět potvrdilo. „Strašně mě to mrzí,“ říkal trenér Slovanu Radoslav Kováč po utkání před kamerami O2TV Sport.

Devatenáct venkovních zápasů a jen dvě výhry. Tak bídná je bilance Liberce na venkovních hřištích v posledních týdnech a měsících. Když jela Kováčova parta k utkání s Baníkem, hrálo se i o čest. Špičkování mezi oběma kluby byla a je na denním pořádku v podstatě celé léto, nabito má ale po neděli Baník, který vyhrál o dvě branky po skvělé druhé půli. Nemuselo to tak přitom být, Liberec byl v prvním poločase, který skončil 0:0, mnohem lepší. Více střílel, více držel míč, ale z aktivního výkonu nevytěžil ani jednu střelu na bránu.

„Opakuje se to… V poslední třetině hřiště jsme hrozně slabí,“ litoval Kováč. „Měli jsme výborné přechody do útoku, ale k ničemu. Máme osm střel, ale žádná z nich není na bránu. Rozhodla naše nekvalita v této části hřiště. Porážíme se sami. Strašně mě to mrzí,“ prohlásil.

Drsný útok na vedení Dynama. Emilio hráčům lže, napsal hráčský agent Müller. Došlo na finance, padly hrubé urážky

Do druhého poločasu vletěl Baník jako politý živou vodou, hrál skvěle a Slovan v prvních minutách druhé části hry nevěděl, co dřív. Hned ve 48. minutě potěšil tribuny Erik Prekop, když zaznamenal první ligový gól v dresu Baníku. O šest minut později se radoval Ewerton. A bylo hotovo. „Byly tam naše ztráty, vypadli jsme z toho. Nevím, čím to bylo, jestli ztrátou koncentrace, nebyla tam pak zbytková obrana. Z brejků dali dva góly, druhý tečovaný. A bylo po zápase,“ věděl Kováč.

Liberec sice bojoval, ale do tlaku se nedostal. Měl spíše ojedinělé šance, které však charakterizovaly současné rozpoložení týmu. Benjamin Nyarka běžel sám na gólmana, ale nedal. Jako už po několikáté v tomto ročníku. Kováč jen bezmocně pokrčil rameny. „Kdyby dal gól, možná bychom to ještě zdramatizovali, ale Baník ve druhém poločase měl i další šance. U nás třeba Ľubomír Tupta výborně cítí meziprostor a kluci jdou za ním. Ale potřebují čísla, potřebujeme dávat góly,“ pojmenoval hlavní problém svého týmu kouč.

Bylo na něm vidět, jak rozladěný z porážky je. Není se čemu divit. Jeho tým měl na to, aby bodoval. Jenže jede domů s prázdnou a po šesti kolech je až devátý. „Baník z nás byl v první polovině hodně zakřiknutý, byli jsme lepší. Hrajeme ale 95 minut, na konci je to 0:2 a jedeme pět hodin domů,“ smutnil.

FOTBAL ONLINE: Ostrava rozhodla o výhře nad Libercem na začátku druhé půle, Dukla bojuje s posledním Dynamem