Kovář a Schick na rozdíl od ligy v poháru nastoupili. Leverkusen se ale na výhru nadřel

Fotbalisté Leverkusenu s Matějem Kovářem v brance a Patrikem Schickem v útoku se v 1. kole Německého poháru nadřeli na těsnou výhru 1:0 nad Jenou ze čtvrté nejvyšší soutěže. Jediný gól obhájce pohárového triumfu i bundesligového titulu vstřelil v 52. minutě hlavou Jonas Hofmann.

Kovář se ve třetím soutěžním utkání Leverkusenu v sezoně dostal poprvé do branky, jeho reprezentační kolega Schick byl premiérově v základní sestavě a odehrál celý zápas. Ve 25. minutě střílel po rohu jen do boční sítě, ještě blíž gólu byl Amine Adli, jenž v prvním poločase trefil dvakrát tyč.

Domácí Jena měla v druhé půli šance minimálně na vyrovnání, favorit ale těsné vedení udržel. Dalšího soupeře se Bayer dozví při sobotním losování.

Leverkusen zahájil útok na obhajobu titulu vítězným gólem v 11. minutě nastavení