Neverlusen? To už neplatí. Série neporazitelnosti Schicka a spol. trvala 462 dní. Alonso je zvědavý na reakci

Při sobotní prohře Leverkusenu s RB Lipsko 2:3 skončila svěřencům trenéra Xabiho Alonsa senzační série 35 bundesligových zápasů bez prohry. "Trvalo to opravdu dlouho, ale teď už je konec," řekl kouč po domácí porážce 2:3, které nezabránilo ani české duo Patrik Schick a Matěj Kovář.

Celkem 462 dní trvalo, než Leverkusen v nejvyšší německé soutěži našel přemožitele. "Bude pro mě velmi zajímavé sledovat, jak na tuto porážku zareagujeme. Bohužel nás teď čeká reprezentační pauza," řekl španělský kouč bezprostředně po utkání s Lipskem. "Nemyslím si, že se nám od tohoto výkonu nepodaří odrazit. Víme, které věci jsme udělali špatně a kde je prostor pro zlepšení," dodal.

Alonsovi se nelze divit, každý trenér raději pracuje se svým týmem, než aby 14 dní pozoroval, jak jeho klíčoví hráči hrají za své národní týmy. Stejně jako v úvodním kole sezony si Leverkusen nechal utéct vedení 2:0, na rozdíl od zápasu v Mönchengladbachu však zápas s Lipskem nedokázali obhájci titulu v nastaveném čase zvrátit. Alonsovy svěřence provázelo v této impozantní šňůře velké štěstí, jelikož ve spoustě utkání dokázali vyrovnat v nastaveném čase a tam také vznikla přezdívka "Neverlusen".

Leverkusen v prvním poločase dominoval, nevyužil ale pár velkých šancí, aby mohl navýšit své vedení. Místo toho, aby domácí tým vedl minimálně o tři góly, bylo to právě Lipsko, komu se krátce po poločasové přestávce podařilo vyrovnat.

"Zápas byl velmi otevřený," pravil Alonso. "Musíme se poučit z velkých chyb, kdy jsme po vedení 2:0 dali soupeři šanci vrátit se do zápasu. Měli jsme utkání rozhodnout, není dobré, že se nám dvakrát v řadě stane, že takové vedení ztratíme," dodal.

Hranáč při debutu za Hoffenheim odehrál druhý poločas. Kovář dostal tři góly a Leverkusen v lize více než po roce prohrál