Mbappé zařídil dvěma góly výhru Realu, Girona i bez Krejčího slaví druhé vítězství sezony

Kylian Mbappé se ve 4. kole dočkal prvních gólů v dresu Realu Madrid ve španělské lize a zařídil výhru nad Betisem 2:0. Podruhé skóroval francouzský útočník, jemuž po minulé sezoně vypršela smlouva v Paris St. Germain, z penalty. Girona vyhrála na hřišti FC Sevilla 2:0 a připsala si druhé vítězství. Reprezentační obránce Ladislav Krejčí opět zůstal jen mezi náhradníky hostů a dosud v novém působišti odehrál jen deset minut v prvním kole na hřišti Betisu.

Mbappé debutoval v dresu "Bílého baletu" 14. srpna proti Atalantě Bergamo a gólem pomohl k šestému Superpoháru UEFA. První ligovou branku mohl oslavit dnes 67. minutě. Po přihrávce patou od Valverdeho se uvolnil ve vápně a pohotově usměrnil míč k bližší tyči Silvovy branky.

Gólman Betisu o devět minut později fauloval Viníciuse Júniora a z penalty se trefil Mbappé podruhé. V závěru ještě mohl zvýšit vedení Realu střídající Endrick, ale ve snaze procpat míč do branky mezi nohama Silvy neuspěl. Real je v tabulce druhý o čtyři body za stoprocentní Barcelonou.

Nezastavitelný Raphinha. Brazilský záložník hattrickem a dvěma nahrávkami řídil vysokou výhru Barcelony nad Valladolidem

V Seville otevřel skóre těsně před poločasem záložník Martín, jenž doklepl centr Gutiérreze do odkryté branky. Na druhé straně gól Ejukeho neuznal videorozhodčí kvůli ofsajdu. Ve druhé půli z penalty zvýšil Ruiz. Letní posila z Bragy a náhrada za nejlepšího střelce minulého ročníku La Ligy Arťoma Dovbyka se v novém působišti prosadila ve druhém zápase po sobě.

Girona si v tabulce polepšila na páté místo, Sevilla je předposlední.

Španělská fotbalová liga - 4. kolo:

Alavés - Las Palmas 2:0 (7. Vicente, 78. Martínez), Pamplona - Celta Vigo 3:2 (21. Boyomo, 45.+1 vlastní Domínguez, 62. Oroz - 30. Iglesias, 90.+1 Gómez), FC Sevilla - Girona 0:2 (41. Martín, 73. Ruiz z pen.), Getafe - San Sebastian 0:0, Real Madrid - Betis Sevilla 2:0 (67. a 76. z pen. Mbappé).