Sparťané béčku Slovácka nepomohli, Souček schytal dvě žluté za osm minut. Pak se hraje těžko, smutnil trenér

Tohle nevyšlo. Béčko Slovácka chtělo i díky posilám z A-týmu na domácí půdě zabojovat o body proti favoritovi z Třince, který míří na postup, ale nepovedlo se. Velkou trhlinu do plánů udělal hlavně Filip Souček, který během osmi minut dostal dvě žluté a šel ze hřiště.

V přípravě nabíral kondici, takže nebyl na start ligy úplně připraven. I to je důvod, proč je zatím hostování ze Sparty spíše zklamáním. V Chance Lize odehrál Souček za Slovácko zatím 41 minut, jinak v sestavě nebyl. Pak byl zraněn a teď se do tempa dostává v dresu třetiligového béčka.

Zatímco v pátek pomohl k výhře 1:0 v Hlučíně, teď v týdnu to byla spíše noční můra. Ve 24. a 32. minutě hasil útoky Třince, dvakrát za to byl žlutý trest. Zhruba po půlhodině tedy mizel ze hřiště, což Slovácko položilo. Třinec se totiž prosadil hned v 34. a 39. minutě a utkání dovedl do vítězného konce.

„Do červené karty to byl vyrovnaný duel. Nějaké situace jsme sice soupeři nabídli, ale jinak jsme byli dobrým soupeřem,“ kroutil hlavou trenér Slovácka Darko Šuškavčevič. „Karta to ovlivnila hodně. Kdyby nebyla, zvládneme to mnohem lépe. Bylo by to vyrovnanější, to je jasné. V deseti se proti tak silnému soupeři hraje těžko.“

Třinec je díky výhře třetí, kvalitu tedy má, nicméně nabídlo ji i Slovácko. V bráně stál zkušený Tomáš Fryšták, který v první lize působí jedenáct sezon, v obraně tradičně nastoupil Tomáše Břečka, jenž hrál v Turecku i Jablonci, v poli pak byl i talent Lukáš Novotný či člen áčka Dyjan de Azevedo.

A také Ondřej Kukučka, další obránce, který přišel na Slovácko hostovat ze Sparty. Pro něj to bylo prvních devadesát minut v dresu jihomoravského klubu po dohodě, jež se dopekla před víkendem.