Vinícius se do Madridu vrací s kritikou v zádech. Jediný gól z penalty, proměněna necelá desetina šancí

Ačkoliv je Júnior Vinícius aspirantem na Zlatý míč, po příchodu Kyliana Mbappého se mu úvodní soutěžní zápasy v dresu Realu Madrid příliš nevydařily. Jinak tomu nebylo ani v brazilské reprezentaci, fanoušci dokonce požadovali vyřazení útočníka ze základní sestavy pro duel s Paraguayí. Nic takového se ale nestalo.

Čtyřiadvacetiletý útočník je sice kandidátem na Zlatý míč, start letošní sezony mu ale dle očekávání rozhodně nevyšel. V evropském Superpoháru si sice připsal asistenci a stejnou měrou přispěl i v úvodním kole La Ligy, jenže spolupráce s Kylianem Mbappém zatím ideální není.

Jedinou branku si Vinícius připsal při remíze 1:1 s Las Palmas, když proměnil penaltu. Web Diario AS poukazuje poté především na to, že zatímco loni Brazilec využil čtvrtinu všech velkých příležitostí k brance, v letošním ročníku je zatím na devíti procentech.

Nic na tom nezměnila ani reprezentační přestávka, po které se Vinícius do Madridu vrací s kritikou v zádech. Po nepřesvědčivém výkonu s Ekvádorem odehrál celé utkání i proti Paraguayi. Do statistik se ale nezapsal a někteří brazilští fanoušci žádali o vyřazení útočníka Bílého baletu ze základní sestavy.

Na mezinárodní úrovni své kvality dosud skutečně příliš neprokázal, v pětatřiceti duelech se trefil jen desetkrát. Fanoušky si zatím příliš nezískal ani svými poznámkami o tom, že Španělsko by mělo přijít o světový šampionát 2030, pokud se v zemi nezlepší situace spojená s rasismem.

V létě se také hovořilo o obrovském zájmu ze Saúdské Arábie, a je otázkou, zda i to nepřispělo k aktuálnímu rozpoložení. Už v sobotu může Vinícius kritikům odpovědět, na půdě Realu Sociedad jej ale nečeká nic snadného.