Smolař Hložek přišel o bitvu s Leverkusenem, Hoffenheim dostal nařezáno. Bayern si zastřílel

Český reprezentant Adam Hložek nemohl kvůli zranění nastoupit ve 3. kole německé nejvyšší soutěže za Hoffenheim proti svému nedávnému zaměstnavateli Leverkusenu. Dvaadvacetiletý ofenzivní hráč neskrýval, jak se na duel s Bayerem těší a věřil ve vítězství. Jenže nakonec vypadl ze sestavy kvůli potížím se stehnem. Mistrovský Bayer nakonec vyhrál 4:1.

V základní sestavě Hoffenheimu figurujoval z českých fotbalistů jen obránce Pavel Kadeřábek. Jen na lavičce proseděla duel posila Robin Hranáč. Další obránce David Jurásek se zotavuje po zlomenině ruky. Za hosty nastoupil v 86. minutě útočník Patrik Schick, Brankář Matěj Kovář nechytal.

Prakticky hned po úvodním hvizdu mohl jít Leverkusen do první velké šance, když se do samostatného úniku řítil po chybě obrany Florian Wirtz. Oliver Baumann mu ovšem včasným vyběhnutím úmysl překazil. O poznání úspěšnější byli hosté na konci úvodní dvacetiminutovky, kdy se Boniface těsně vyhnul ofsajdovému postavení, předložil míč jako na zlatém podnose Martinu Terrierovi a letní posila z Rennes si jednoduchým zakončením do prázdné branky připsala svůj první přesný zásah v novém dresu. Asi čtyři tisíce fanoušků Die Werkself znovu propukly v jásot po půlhodině hry. Boniface opět utekl obraně, tentokrát se však rozhodl sám zakončovat a přesnou ranou k tyči zvýšil na 2:0. Ideální scénář z pohledu hostů se mírně začal kazit krátce před odchodem do šaten, kdy Piero Hincapié neodvrátil centr z levé strany, který tak propadl až k Mërgimu Berishovi, a ten z krkolomné pozice překonal Lukáše Hradeckého.

Po změně stran se průběh duelu zhruba na 20 minut výrazně zklidnil, jenže pak přišla závěrečná část zápasu a s ní i další pozdvižení. Alejandro Grimaldo byl na první pohled faulován kousek za vápnem, po přezkumu u videa však nakonec byla nařízena penalta. Té se ujal Wirtz a bez problémů zaznamenal třetí gól svého týmu. Jen několik desítek sekund nato Boniface přešel přes Kadeřábka a podobným zakončením jako v první půli dal definitivní razítko na úspěch hráčů v bílém. Ti si pak bez většího překvapení náskok pohlídali a duel dovedli k vítěznému konci.

Bayern zůstává jako jediný stoprocentní, Kane vstřelil v Kielu hattrick

Bayern vstřelil úvodní gól už po 14 sekundách, když Kane vyslal za obranu Jamala Musialu a ten pohodlně skóroval. Druhý gól připravil v sedmé minutě Serge Gnabry, který vystihl špatnou přihrávku Lewise Holtbyho a poslal Kaneovi míč před odkrytou bránu. Ve 13. minutě pak vypíchl míč soupeři Musiala a jeho střelu šajtlí si srazil Nicolai Remberg do vlastní sítě.

Hned vzápětí mohl zvýšit skóre Gnabry, jehož střela skončila na tyči, v další jasné šanci pak bránu minul. Gólman Kielu Timon Weiner pak zlikvidoval velké šance Gnabryho a Kingsleyho Comana, v závěru první půle jej však střelou o tyč překonal Kane.

Hned v úvodu druhé půle se objevil ve velké šanci domácí Benedikt Pichler, jehož pokus však zamířil do břevna. Pak však znovu úřadoval Bayern, Weiner si však poradil se šancemi Kimmicha, Comana a vyrazil i hlavičku Dayota Upamecana po rohu. V 65. minutě však vystřelil Alphonso Davies a Michael Olise šikovnou tečí vsítil svůj první gól v dresu Bayernu.

Kiel se dočkal v závěru utkání alespoň gólu útěchy, když Armin Gigovič dotlačil odražený míč za záda Manuela Neuera. Poslední slovo však měl Bayern, když v nastavení zkompletoval hattrick Kane.

Kuriózní situace nastala v Lipsku, kde hraje Union Berlín a na lavičkách chybí oba hlavní trenéři. Domácí Marco Rose nemůže vést tým kvůli disciplinárnímu trestu, kouč hostů Bo Svensson musí vynechat zápas vinou nemoci.

Německá liga - 3. kolo:
Freiburg - Bochum 2:1 (58. a 61. Adamu - 45. Boadu)
Hoffenheim - Leverkusen 1:4 (37. Berisha - 30. a 75. Boniface, 17. Terrier, 72. Wirtz z pen.)
Mönchengladbach - Stuttgart 1:3 (27. Pléa - 58. a 61. Demirovič, 21. Undav)
Lipsko - Union Berlín 0:0
Wolfsburg - Frankfurt 1:2
(76. Baku - 30. a 82. z pen. Marmúš)
Kiel - Bayern Mnichov 1:6 (82. Gigovič - 7., 43. a 90.+1 z pen. Kane, 1. Musiala, 13. vlastní Remberg, 65. Olise).