Manchester United přežil penaltu, pak na půdě nováčka slavil. Liverpool doma selhal, Haaland znovu řádil

Manchester United vyhrál v Premier League na půdě nováčka ze Southamptonu 3:0. Klíčem k vítězství favorita byla penalta, kterou zneškodnil v první půli brankář André Onana. Ještě do přestávky pak hosté získali dvoubrankové vedení a zápas dovedli k pohodovému vítězství. Liverpool poprvé v Premier League klopýtl, když na jeho hřišti po 55 letech vyhrál Nottingham (1:0). Nabito měl kanonýr Manchesteru City Erling Haaland. Dal dva góly a Citizens vyhráli 2:1 nad Brentfordem.

Nováček nevstoupil do zápasu s United špatně a mohl jít dokonce do vedení. Jenže útočník Cameron Archer pohrdl největší šancí, když neproměnil penaltu. Jeho přízemní pokus zneškodnil pohotovým zákrokem gólman Onana. Tomu jistě pomohla i delší prodleva před zahráváním pokutového kopu, když penaltový zákrok musel potvrdit VAR.

Od té chvíle se snaha Southamptonu proměnila v křečovitou a hosté toho dokázali využít. Už za dvě minuty se po rohu dokázal hlavou prosadit poprvé v dresu Manchesteru United obránce De Ligt a ještě do přestávky navýšil náskok favorita Rashford.

Po pauze hosté z Old Trafford kontrolovali zápas, skóre se pak dlouho neměnilo. Až v nastavení zasadil Southamptonu, který dohrával zápas o deseti po vyloučení Jacka Stephense, třetí ránu Alejandro Garnacho. Manchester United naplno bodoval po dvou porážkách.

První prohra pro Slota v Liverpoolu, Reds doma poprvé po 55 letech padli s Nottinghamem

První poločas se podle očekávání nesl v duchu velkého tlaku Liverpoolu. Luis Díaz však po zisku míče u rohového praporku a následném průniku před bránu trefil tyč. Poté v záklonu Díaz poslal hlavičkou vysoký míč na Selse, ten zřejmě oslněn Sluncem míč propustil za svá záda, ale těsně před brankovou čarou jej ještě stihl zachytit.

Když se nepovedl Liverpoolu start druhé půle jako té první, rozhodl se Slot hned ke trojímu střídání, ale byl to překvapivě jeho protějšek Nuno Espírito Santo, kdo měl při střídání šťastnější ruku. Anthony Elanga našel v 72. minutě za obranou Liverpoolu dalšího střídajícího hráče Calluma Hudsona-Odoie, který obstřelil bezmocného gólmana Reds Alissona Beckera.

Liverpool v závěru zápasu vsadil vše na útok, šance si však vypracovávali spíš hosté. Největší šanci Alisson zneškodnil po samostatném úniku Elangovi.

Anglická Premier League - 4. kolo:
Southampton - Manchester United 0:3 (35. De Ligt, 41. Rashford, 90.+6 Garnacho)
Brighton - Ipswich 0:0
Crystal Palace - Leicester 2:2 (47. a 90.+2 z pen. Mateta - 21. Vardy, 46. Mavididi)
Fulham - West Ham 1:1 (24. Jiménez - 90.+5 Ings)
Liverpool - Nottingham 0:1(72. Hudson-Odoi)
Manchester City - Brentford 2:1 (19. a 32. Haaland - 1. Wissa)
Aston Villa - Everton 3:2 (36. a 58. Watkins, 76. Duran - 16. McNeil, 27. Calvert-Lewin)
Bournemouth - Chelsea 0:1 (86. Nkunku).