Fantastický Messi zářil v MLS. Během čtyř minut vstřelil dva góly, přidal i asistenci. Věřím, že zůstaneme první, hlásí

Comeback jako hrom. Lionel Messi se vrátil po zranění do hry v plné parádě a proti Philadelphií Union podal fantastický výkon. Sedmatřicetiletý Argentinec jej v dresu Interu Miami vyšperkoval dvěma góly během čtyř minut a také asistencí u branky Luise Suáreze. Inter Miami vyhrál 3:1 a vede tabulku Východní konference MLS o deset bodů.

Osminásobný držitel Zlatého míče nehrál od 14. července, kdy si během finále Copa América poranil pravý kotník a pomohl Argentině k vítězství nad Kolumbií. Od té doby vynechal osm zápasů MLS, ale i zářijový kvalifikační zápas o mistrovství světa. Messi tedy za Inter nastoupil poprvé od 2. června.

"Pravdou je, že jsem trochu unavený. Vedro a vlhko v Miami tomu také nepomáhají, ale opravdu jsem se chtěl vrátit. Pauza byla dlouhá. Postupně jsem trénoval s týmem, cítil jsem se dobře, a proto jsem se rozhodl nastoupit. Jsem za to velmi rád," prohlásil Messi po utkání.

Philadelphia se ujala vedení už ve druhé minutě po střele Mikaela Uhreho levačkou zpoza šestnáctky. Messi vyrovnal ve 26. minutě, když dostal přihrávku od Luise Suáreze, obešel obránce a zakončil levou nohou. Další zásah hvězdného Lea fanoušci slavit už o čtyři minuty později, tentokrát přinesla úspěch spolupráce s Albou.

Suárez pak pečetil výhru Miami v osmé minutě nastavení po asistenci Messiho. Ten v utkání dostal i svou první žlutou kartu v MLS za zdržování. Inter je nyní v čele tabulky MLS s 62 body. Do konce základní části zbývá odehrát ještě šest zápasů.

"Během roku jsme měli velkou smůlu na zranění, nikdy jsme nebyli v plné síle. Vždy nám z toho či onoho důvodu chyběli hráči, ale tým se vždy dal dohromady. A proto jsme s velkým náskokem zaslouženě na prvním místě. Doufám, že to tak i zůstane," věřil Argentinec, který dal v soutěži 14 gólů ve 13 zápasech. Jeho spoluhráč Suárez má na kontě sedmnáct přesných tref, o dvě více má nyní současný lídr střelecké tabulky MLS – Christian Benteke z D.C. United.