Hrozivý start v Turecku! Barák s Jurečkou narazili na istanbulské giganty a nestačili se divit. Dostanou příště šanci v základu?

Takový start si určitě nepředstavovali. Václav Jurečka i Antonín Barák načali svá angažmá v Turecku jednoznačnými prohrami, oba navíc odehráli jen zhruba půl hodinu. Ukázalo se, že bývalé slávisty v Rizesporu a Kasimpase nečeká nic jednoduchého.

Jako první si svou tureckou premiéru odbyl Jurečka, jehož Rizespor se představil na hřišti Galatasaraye. Tým ze severovýchodu Turecka proti istanbulskému gigantovi neměl sebemenší nárok, po 25 minutách prohrával 0:2 a bylo vcelku jasné, že si domů body neodveze.

Skóre otevřel hned ve třetí minutě někdejší stoper Tottenhamu Davinson Sanchéz a druhý gól dal po asistenci hvězdného útočníka Victora Osimhena druhý ze stoperů Abdulkerim Bardakci.

BARÁK JDE VE STOPÁCH TRÁVNÍKA, BOLKA ČI PAVELKY. Z FIORENTINY ODCHÁZÍ NA ROČNÍ HOSTOVÁNÍ DO KASIMPASY

Jurečka naskočil na hřiště v 59. minutě za stavu 0:3, rozjetý domácí válec ale zastavit nedokázal. Jen tři minutý poté, co vběhl na hřiště, se prosadil Dries Mertens a v 80. minutě pečetil drtivou výhru domácích Baris Alper Yilmaz.

Také Barák si v dresu Kasimpasy odbyl debut proti gigantovi z Istanbulu. Záložník, který do Turecka zamířil z Fiorentiny, odehrál posledních 25 minut v domácím duelu proti Fenerbahce. Prohru 0:2 ale neodvrátil.

Výhru hostů řídili hvězdní křídelníci Dušan Tadič a Allan Saint-Maximin. První gól dal sedmadvacetiletý Francouz, Tadič pak ještě před pauzou zvýšil na 2:0.

Kasimasa je po pěti kolech desátá, Jurečkův Rizespor dvanáctý. Dočkají se Češi v příštím kole debutu v základní sestavě?