Nevídaný kolaps! Mladé Němky ztratily zápas i přes to, že v poslední minutě nastavení vedly o dva góly

Něco takového se ve fotbale možná ještě nestalo. Německé reprezentantky do 20 let ještě v osmé minutě nastavení čtvrtfinále mistrovství světa v Kolumbii vedly 2:0, přesto nakonec podlehly reprezentantkám USA 2:3 po penaltách a s turnajem se rozloučily.

Němky v Cali kráčely za postupem mezi nejlepší čtyřku. Na vedoucí branku Cory Zicaiové z 61. minuty navázala v nastavení Loreen Benderová a zdálo se, že svou trefou zápas rozhodla.

V závěru se ale stalo nevídané. V úvodu poslední minuty osmiminutového nastavení snížila na rozdíl jediné branky Jordynn Dudleyová a v čase 98:33 srovnala Allyson Sentnor. Tahounka amerického týmu využila zaváhání brankářky Rebeccy Adamczykové a vstřelila svůj třetí gól na šampionátu.

U FOTBALISTEK NOVÉHO ZÉLANDU SKONČILA TRENÉRKA KLIMKOVÁ

V prodloužení branka nepadla a závěrečném rozstřelu reprezentantky USA potvrdily lepší psychické rozpoložení. Zatímco ze čtyř německých fotbalistek se prosadila pouze Jella Veitová, Američanky nezaváhaly a postoupily mezi nejlepší čtyřku turnaje.

"Jsem úplně prázdná," řekla po zápase zklamaná obránkyně Tomke Schneiderová. "Jedeme domů s tím, že se nám rozbil sen o zlatu, navíc takovým způsobem. Musíme si ale uvědomit, že jsme dobrý tým a můžeme na sebe být hrdé."

"Je to všechno hodně hořké, Spojené státy byly šťastnějším týmem," řekla trenérka Kathrin Peterová. Američanky se v semifinále utkají s překvapením turnaje ze Severní Koreje. Korejky ve čtvrtfinále porazily Brazílii 1:0 a rády by si vyšláply i na další favoritky. Finále mistrovství světa se uskuteční 22. září v Bogotě.