Historická chvíle! Bývalý sparťan Štetina se trefil. Gólové radosti se dočkal po 4516 dnech, z výsledku byl smutný

OBSAHUJE OHLASY

Poctivý dříč a tvrdý defenzivní štít Lukáš Štetina, který v Česku zanechal nejvýraznější stopu v pražské Dukle a hrál i ve Spartě, teď válí doma na Slovensku. Kromě defenzivních povinností se mu v dresu Trnavy povedl léta nevídaný kousek. Vstřelil totiž gól ve slovenské nejvyšší soutěži, což se mu povedlo po neuvěřitelných 4516 dnech!

Už je to skoro jako zápis pro historiky. Květen 2012, Prešov - Dunajská Streda 4:0, Štetina byl tehdy jedním ze střelců. Od té doby nic! Jasně, prosazoval se na českých trávnících a po návratu na Slovensko se trefil i nůžkami proti Lechu Poznaň, ale v Niké lize gólově mlčel.

V trnavském dresu otevřel skóre duelu proti Košicím hned po pěti minutách, kdy z přímého kopu propálil vše, co mu stálo v cestě. „Byli jsme tam s Romanem Procházkou, pak přišel ještě Erik Daniel. Vzal jsem si ten přímák nakonec já. Šlo to těsně vedle zdi, myslím, že míč trochu zaplaval před brankářem, a to bylo asi to hlavní, co ho trochu zmátlo. Nebyla to nijak zvlášť dobře umístěná střela,“ popisoval Štetina svůj zásah.

Radost z gólu měl obrovskou, pro zkušeného obránce znamenal návrat snů. Na hřišti totiž chyběl od konce července, kdy jej ze hry vyřadilo zranění. V Košicích si tedy připsal první ligové minuty v aktuální sezoně.

„Zpočátku jsem se cítil dobře. Od 70. minuty to bylo horší, docházely mi síly. Je to otázka tréninkových a zápasových minut. Jsem rád, že jsem opět zdravý a věřím, že budu pravidelně hrát,“ dodal zkušený stoper. Po zápase byl však spíše smutný. Trnava z východu Slovenska přivezla remízu 1:1. To by nebyla žádná tragédie, ale šlo už o pátou remízu Spartaku z prvních šesti ligových kol.

„Sbíráme remízy a asi každý by raději přijal jednu výhru a prohru než dvě remízy, pak je z toho ve finále více bodů. Musíme některé věci změnit a zlepšit, protože bodů je málo a v tabulce se neposouváme,“ smutnil Štetina, který má v trnavském dresu celou řadu českých spoluhráčů. Figurují v ní Lubor Holík, někdejší bek Plzně či Slavie, Miloš Kratochvíl, dlouholetá opora Jablonce, Roman Procházka, bývalý viktorián, legionář Erik Daniel, dobře známý Michal Ďuriš a na lavičce ještě seděl Vojtěch Kubista.

Sportovní ředitel Sparty Rosický promluvil o kontaktech s manažerem Arsenalu. Prozradil také, proč nosí náušnici