V souboji zkušenosti s mladickou dravostí zdolal Zlín rezervu Slavie

Zlín porazil v dohrávce sedmého kola Chance Národní Ligy slávistické béčko 2:1. Na udržení takřka bezchybné bilance domácího celku začal už v páté minutě proměněnou penaltou pracovat Vukadin Vukadinovič, na něhož zhruba po hodině hry navázal svým prvním gólem v této sezoně Jakub Černín. Jejich trefy navíc potvrdily pozici moravského týmu v čele druholigového pelotonu.

Ševci byli v tomto utkání favorit a tuto roli začali potvrzovat už od začátku. Běžela pátá minuta utkání a domácí získali penaltu, když centr Vukadinoviče zasáhl ruku Šimona Slončíka. Srb ji s přehledem sám proměnil a překonal Filipa Slavatu, který dostal přednost před Ondřejem Kolářem. Sešívaní se pokusili okamžitě odpovědět, ale Danielu Toulovi zhatil radost ofsajd. Ve zbytku poločasu červenobílí pokračovali v úsilí o překonání obrany Zlína, avšak bez úspěchu. Naopak v 38. minutě mohl udeřit Zlín opět po standardní situaci, ale hlavička Dominika Simerského skončila mimo.

Na začátku druhého poločasu podržel klub z Moravy domácí brankář Stanislav Dostál, který ve velké šanci vychytal Jana Trégla. Pak udeřilo na druhé straně. A jak jinak než po standardní situaci, kdy si na centr z rohu naskočil Černín a zvýšil na 2:0. Po druhém gólu se hosté vrhli do útoku, což vyhovovalo domácím. Ti se spoléhali na svou dobře zajištěnou obranu a několikrát zahrozili z brejků, ale ani střela Vukadinoviče ani Davida Machalíka cestu do branky nenašla. Naopak snaha týmu z hlavního města byla nakonec po zásluze odměněna gólem nové akvizice z Černé Hory Vladimira Perišiče. V závěru však Ševci prokázali svoji zkušenost a utkání dovedli do vítězného konce.

Zlín tedy potvrdil svou formu a připsal si další tři body. Pražané sice předvedli bojovný výkon, ale na čtvrtou výhru v sezoně to nestačilo. Ševci si upevnili postavení na čele tabulky a potvrdil své ambice na okamžitý návrat do nejvyšší soutěže.

Zlín - Slavia Praha B 2:1 (1:0)

Branky: 4. Vukadinovič z pen., 61. Černín - 85. Perišič. Rozhodčí: Beneš - Žurovec, Marek. ŽK: Černín, Bartošák - Bužek. Diváci: 2012.