Impozantní! Krejčí v Lize mistrů vymazal hvězdu PSG, fanoušci ve Španělsku žasnou, média nešetří chválou

Liga mistrů nezačala jen pro Spartu, ale i pro jejího bývalého kapitána Ladislava Krejčího. Ten se právě v nejprestižnější evropské soutěži dočkal prvního startu v základní sestavě. A i když Girona nakonec velmi smolně padla na hřišti PSG, český obránce si svým výkonem řekl o pozornost i důvěru. "KREJDAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!" takhle třeba reagoval klubový profil na sociální síti X, když český reprezentant vyhrál souboj s hvězdným Dembélém. I statistky měl bývalý sparťan skvělé.

Když Krejčí přestupoval do Španělska, zvolil tým, který měl za sebou snovou sezonu a vybojoval historický postup do Ligy mistrů. Angažmá měnil jako pilíř obrany českého mistra, byl kapitánem a lídrem Sparty, i proto věřil, že brzy dostane příležitost. Jenže v přípravě odehrál jen 64 minut. V LaLize má až dosud jediný start a to ještě na posledních deset minut v úvodním utkání s Betisem Sevilla.

Do světa šly zprávy o zdravotních problémech, Krejčí pak proseděl první měsíc sezony na lavičce. Na hřišti se objevil až v dresu české reprezentace, kde byl u potupné prohry s Gruzií (1:4) i domácím reparátu s Ukrajinou (3:2). I podle expertů to nebyla v podání Krejčího žádná fotbalová hitparáda, proto jeho nominace do základu pro zápas s PSG mohla překvapit.

Krejčí se s ní popasoval po svém. Potvrdil pověst bojovníka, rval se tak, jak ho znají fandové z dresu Sparty a na hřišti patřil k nejlepším hráčům Girony. Už ve 20. minutě sice po skluzu v souboji s Dembélém viděl žlutou kartu, ale jinak předvedl famózní představení. Ve druhé půli předvedl fantastický návrat do obrany, po kterém právě Dembelého obral v gólové šanci o míč. A na sociální síti španělského klubu se pak objevil krátký oslavný příspěvek. „KREJDAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!,“ stálo v něm. Víc asi třeba není dodávat.

“Krejčí dostihl Dembelého těsně před malým vápnem a ze strany Girony to byla nejlepší a nejobětavější akce zápasu,” píše v superlativech o defenzivním počinu českého hráče deník El Mundo Deportivo.

Pravda je taková, že Girona se na hřišti PSG opravdu hlavně bránila. Na branku, kterou hájil ruský náhradník Matvej Safonov, vyslala jen jedinou střelu. Krejčí tak byl logicky často v akci a ze statistik zápasu lze vyčíst, že patřil společně se zadáky Miguelem Guttierezem a Oriolem Romeuem k hráčům, kteří měli na španělské straně nejvíce doteků s míčem. Krejčí pak zapsal i nejvíce úspěšných nahrávek z celé Girony. Co se defenzivy týče, zapsal také čtyři zblokované střely a pět úspěšných obranných zákroků. Pochvaly se dočkal i za to, jak si vedl s míčem pod tlakem soupeře.

"Jeho první start byl překvapením. Dobře držel svou pozici a ukázal, že se nebojí obranných zákroků," odůvodnil Sport nadprůměrnou známku 8.

"Hodně mu důvěřujeme. Měl problém se zraněním, kvůli tomu začal sezonu na lavičce. Určitě však bude naším důležitým hráčem," řekl po Krejčího soutěžním debutu v základní sestavě Girony trenér španělského celku Míchel.

Obětavost Girony a její defenzivu nakonec vychválil i trenér PSG Luis Enrique. "Byli jsme lepší, Girona nám ale svou hrou zamotala hlavu. O poločase jsme si řekli, že pokud je nebudeme presovat, tak budeme trpět. Potřebovali jsme vyhrát, ale bylo to velmi těžké. I trenérovi soupeře jsem při vší úctě řekl, že to pro nás bylo snad horší než porod,” vyprávěl kouč francouzského mistra.

Snaha Girony nakonec ale stejně vyšla vniveč, v poslední minutě totiž chyboval argentinský gólman Paulo Gazzaniga. Lehká střela z velkého úhlu mu proklouzla do sítě.

Slovan dostal v Lize mistrů nařezáno, Krejčí nastoupil v základní sestavě Girony. Ta smolně padla na půdě PSG