Cagliari potřetí za sebou prohrálo, Jankto opět zůstal na lavičce. V sezoně se ještě na hřišti neobjevil

Fotbalisté Cagliari podlehli v 5. kole italské ligy Empoli 0:2 a prohráli potřetí za sebou, pokaždé bez vstřeleného gólu. Český záložník Jakub Jankto zůstal celý zápas na lavičce domácích, v této sezoně se ještě na hřišti neobjevil.

Jak Cagliari, tak Empoli vstupovaly do pátého hracího dne s kontrastními výsledky: domácí po prvních čtyřech zápasech nevyhráli, zatímco neporažení Azzurri chtěli navázat na slibný vstup do sezony. Zanedlouho měl Simone Scuffet starosti s prudkou střelou Giuseppeho Pezzelly zevnitř pokutového území, která nicméně skončila na boční síti. Toskánci stupňovali svůj tlak a nakonec uspěli těsně po půlhodině hry. Po přihrávce Faustina Anjorina se Lorenzo Colombo prohnal kolem posledního obránce a poté klinicky zakončil levou nohou do dolního rohu, čímž dostal hosty do vedení.

Svěřenci Roberta D'Aversy zdvojnásobili své vedení hned po několika minutách druhé půle, kdy Sebastiano Esposito chytře zakončil z bezprostřední blízkosti a zapsal tak svůj první gól v Serii A po pěti letech poté, co jeho první pokus zlikvidoval Scuffet. Sardinští fanoušci však nadále podporovali svůj celek, a i když se usilovně snažili o snížení, Esposito famózní střelou osm minut před koncem málem ukončil snahy domácích.

Pět střídání Davideho Nicoly ve druhém poločase nakonec nemělo žádný dopad, protože Rossoblu se nepodařilo skórovat počtvrté v pěti ligových zápasech a nyní jsou potřetí za sebou bez výhry v pěti úvodních zápasech Serie A. Naopak pro Empoli to vypadá nadějně, neboť poprvé v historii zůstává v prvních pěti zápasech nového ročníku bez porážky.

Italská liga - 5. kolo:
Cagliari - Empoli 0:2 (33. Colombo, 49. Esposito),
Hellas Verona - FC Turín 2:3 (12. Kastanos, 90.+3 Mosquera - 12. Sanabria, 34. Zapata, 78. Adams).