Obránce Kalas se vrátil do sestavy Schalke, jeho tým předvedl neuvěřitelný kolaps. Trenér je v ohrožení

Na tohle se bude vzpomínat. Minimálně v Gelsenkirchenu určitě. Známý klub Schalke 04, do jehož sestavy se vrátil zkušený český obránce Tomáš Kalas, vedl v domácím utkání 6. kola druhé nejvyšší soutěže v Německu nad Darmstadtem ve 39. minutě 3:0, ale nakonec po nevídaném kolapsu prohrál 3:5. Kalas odehrál celé utkání a od Livesportu si vysloužil známku 6,2. Odborný magazín Kicker hned také řešil pozici kouče Karla Karel Geraertse. Podle něj by bylo velkým překvapením, kdyby tým vedl ještě v příštím kole...

Kalas nastoupil naposledy ve druhé německé lize 3. srpna proti Braunschweigu a byl u výhry 5:1. Od té doby nehrál. Bez zkušeného obránce uhrál slavný klub v soutěžních utkáních jeden bod za remízu a třikrát prohrál. K tomu přidal výhru v pohárovém klání proti Aalenu a v přípravě vyhrál nad nizozemskou Bredou. Výsledkově to tedy nebylo nejlepší.

Zápas proti Darmstadtu měl ale z pohledu Kalasova celku pohádkový rozjezd. Náskok 3:0 vypadal hodně slibně. Jenže, když hosté v páté minutě nastavení snížili na 1:3, nastal problém. Po pauze hosté otočili skóre. V 75. minutě bylo vyrovnáno na 3:3 a v 87. minutě už hosté vedli. V sedmé minutě nastavení pak pečetili výsledek pátou trefou a senzace byla na světě. Hodně se nyní mluví o tom, zda vše ustojí trenér týmu.

Kapitán Kenan Karaman po ostudě prohlásil, že je mu jasné, že po takhle ztraceném utkání se média musí ptát na pozici kouče, nicméně tvrdil, že byl tým připravený dobře.  "Uvědomuji si, že teď přicházejí otázky na trenéra. Ale myslím, že nás na zápas dobře připravil, což jste mohli vidět v prvním poločase. Bylo toho hodně, co se v tom utkání povedlo," poznamenal hráč Schalke.

Problém neviděl v inkasované brance do šatny, ale v gólu na 2:3. Tým se prý úplně složil, i když dál o branku vedl. "Úplně nám chyběla odvaha, druhý poločas jsme totálně promarnili," uvědomoval si chlapík s kapitánskou páskou v týmu Schalke 04. "Nechali jsme Darmstadt hrát a ten toho využil."

Fanoušci také po závěrečném hvizdu na tým pískali. "Když jsem přišel do šatny asi nikdo z nás nechtěl uvěřit tomu, co se v utkání stalo," kroutil hlavou Karaman. Současná situace ho pochopitelně netěší, ale o změně trenéra se víc bavit nechtěl. Co tedy podle něj mužstvo potřebuje?  "Musíme být vnitřně v klidu a neztrácet hlavu. Jinak to může nabrat jiný směr než všichni chceme," naznačil, že se tým z Gelsenkirchenu kvapem blíží sestupovým příčkám.

Schalke 04 je v aktuální tabulce se čtyřmi body na 14. místě. Darmstadt vyhrál poprvé v soutěži, je třináctý, když nasbíral bodů pět. Ve druhém pátečním utkání vyhrál Paderborn nad Hannoverem 2:1. Magazín Kicker tvrdí, že o budoucnosti trenéra Schalke 04 bude jasno do 48 hodin.

Trpký start do sezony. Schick v lize odehrál dohromady jen dvacet minut, v Německu oslavují jeho konkurenta