Barcelona vyhrála podvacáté v sezóně

Barcelona odčinila předchozí porážku v Pamploně a sobotní ligový zápas se San Sebastianem zvládla. O jubilejní dvacátou výhru se zasloužili kanonýři - Švéd Henrik Larsson a ve druhém poločase Kamerunec Samuel Eto'o.

Eto´o se trefil již podvacáté v sezoně a kráčí za korunou pro krále střelců ve Španělsku. Barcelona zase udělala další krok na cestě za mistrovským titulem. V tabulce má na nejbližšího pronásledovatele, kterým je Real Madrid dvanáctibodový náskok. Ten si může polepšit v nedělním duelu s Betisem Sevilla. Také Valencia může stáhnout náskok úřadujícího mistra na devět bodů, pokud porazí Santander.

Deportivo La Coruňa zvítězilo v duelu dvou týmů ze středu tabulky na hřišti Getafe 2:1 a prokázalo, že se mnohem více daří na hřištích soupeře. Vzheldem k bídným výsledku na domácím Riazoru je však Depo až osmé. Vítězný gól hostů vstřelil Xisco v 73. minutě jen několik okamžiků poté, co domácí přišli po druhé žluté kartě o záložníka Gavilana. Španělský útočník usměrnil míč do branky po centru Hectora.

V posledním večerním duelu remizoval Villareal s Atletikem Madrid 1:1. Zajímavý zápas dvou týmů, kiteré se v posledních měsících prezentují parádní formou, začali lépe domácí, které poslal v 10. minutě do vedení Diego Forlán. Ve druhém poločase vyrovnala mladá hvězda Atlétika Torres. Deset minut před koncem byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Kežman, domácí však krátkou přesilovku nezužitkovali.