Ševčenko zařídil AC Milán výhru nad Udinese

Andrej Ševčenko se dvěma góly postaral o drtivé vítězství AC Milán nad Udinese v 30. kole Serie A. Druhý celek tabulky pokořil svého soupeře 4:0 a na vedoucí Juventus ztrácí deset bodů.

O pouhé dva body za ním je po víkendových zápasech konkurenční Inter, jenž doma zdolal díky dvěma gólům Alvara Recoby Lazio 3:1.

Na čtvrtém místě se i nadále drží Fiorentina, která si poradila s Ascoli 3:1, přestože po prvním poločase prohrávala 0:1. O její vítězství se lvím podílem zasloužili střelci Luca Toni a Giampaolo Pazzini a také fakt, že hosté hráli od 76. minuty bez vyloučeného Gianluky Comotta.

Fiorentině pomohlo k triumfu až vyloučení Comotta

AC Milán demonstroval v utkání s Udinese svou nadřazenost už v sedmé minutě, kdy záložník Andrea Pirlo rozezvučel břevno. Jenže v následujících minutách to byli domácí, kdo držel taktovku ve svých rukou. Milánu tak těsně před koncem prvního poločasu pomohla ke gólovému zápisu hrubka brankáře Morgana De Sanctise, jenž nedokázal zkrotit zpětnou přihrávku a k odraženému míči se dostal kanonýr Ševčenko. Po hodině hry však už bylo jasné, kdo je jedním z nejlepších celků Serie A. AC totiž dokázalo během 11 minut vsítit tři branky. Trefili se Ševčenko, Alberto Gilardino a Clarence Seedorf.

Inter se v utkání s Laziem dostal do vedení v 37. minutě, kdy přesnou střelu zaznamenal Luis Figo. Poté už začal úřadovat jiný kanonýr - Recoba. Tomu pomohlo k prvnímu gólu štěstí. Hlavička obránce Massima Odda byla pro brankáře Angela Peruzziho příliš krátká, a tak se k míči dostal hbitý Recoba, jenž ho poslal přesně do sítě. Goran Panděv sice poté skóre poněkud zmírnil, ale v 72. minutě opět zaúřadoval Recoba, jenž využil dobře mířený pas Juana Sebastiana Verona.

Fiorentina měla s Ascoli těžkou práci a k výhře jí pomohlo až vyloučení Comotta patnáct minut před koncem utkání. Hosté, nabuzení nedávným vítězstvím nad AS Řím, otevřeli skóre ve 43. minutě, kdy přesně hlavičkoval Maurizio Domizzi. Po přestávce srovnal skóre Cristian Brocchi a poté musel dvojnásobný italský šampion čekat na vítězný gól až do 82. minuty, kdy se trefil Toni. Výhru pojistil Fiorentině v 88. minutě Pazzini.

Na páté příčce se po třicátém kole drží AS Řím, které si v neděli poradilo doma s Messinou 2:1. Za AS se trefili Perrotta a Aquilani, z pohledu Messiny zmírnil porážku Di Napoli.

Výsledky:

Chievo - Siena 4:1 (4. Obinna z pen.. 55 Malago, 67. Brighi, 82. Amauri - 29. Foglio z pen.)
Fiorentina - Ascoli 3:1 (53. Brocchi, 83. Toni, 88. Pazzini - 43. Domizzi)
Inter Milán - Lazio 3:1 (46. a 72. Recoba, 37. Figo - 54. Panděv)
Lecce - Parma 1:2 (90. Vučinič - 53. Bresciano, 90. Simplicio)
Reggina - Empoli 0:2 (61. Pozzi, 82. Tavano)
Sampdoria - Palermo 0:2 (57. Mutarelli, 62. Di Michele)
Udinese - AC Milán 0:4 (42. a 65. Ševčenko, 61. Gilardino, 72. Seedorf)
AS Řím - Messina 2:1 (7. Perrotta, 56. Aquilani - 69. Di Napoli)