Real Madrid se vyhoupl na druhé místo

Vedoucí Barcelona si může oddychnout. Její nejbližší pronásledovatelé z Valencie a Realu Madrid ztratili ve 28. kole Primera División body a katalánký celek, který v sobotu přemohl Real Sociedad 2:0, tak vede tabulku soutěže s komfortním náskokem jedenácti bodů.

Valencia, jež v posledních šestnácti utkáních ani jednou neprohrála, podlehla v neděli Santanderu 1:2. První zásah dostala už v 17. minutě, kdy Abella obral o míč obránce Marchenu a zamířil za záda hostujícího brankáře. Druhý hřebíček do valencijské rakve přidal v 66. minutě po volném přímém kopu Diaz. Hosté se ještě zmohli na odpor, když o devět minut později proměnil penaltu Villa, ale na body jim to nestačilo.

Na druhé místo se proto vyhoupl Real Madrid, který uhrál bezbrankovou remízu se sestupem ohroženým Betisem Sevilla. Kouč Juan Ramon Lopez Caro nechal v utkání odpočívat Ronalda a Davida Beckhama.

Čtvrté místo si upevnila Osasuna, když přehrála Espaňol na jeho hřišti 4:2. Do černého se v prvním poločase trefili López, Webo a Miloševič a zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže Espaňol se nadechl k mohutné ofenzívě a dvěma brankami manko téměř vymazal. Poslední slovo ale měla Osasuna, konkrétně Muňoz, který skóroval deset minut před závěrečným hvizdem.

Bezbrankovou remízou mohlo podobně jako v Realu skončit také utkání v Málaze, která hostila Zaragozu. V devadesáté minutě ale prolomil střelecké tápání obou týmů hostující Ewerthon. Zaragoza se tak posunula na desátou příčku Primera División.

Výsledky:

Cádiz - Alaves 0:0
Racing Santander - Valencia 2:1 (17. Damia, 67. Diaz - 74. Villa)
Espaňol - Osasuna 2:4 (20. Tamudo, 67. García - 25. López, 38. Webo, 39. Miloševič, 80. Muňoz)
Sevilla - Mallorca 1:1 (36. Saviola - 71. Okubo)
Real Madrid - Betis Sevilla 0:0
Málaga - Zaragoza 0:1 (90. Ewerthon)
Celta Vigo - Bilbao 0:1 (8. Aduritz)

[ 19.3.2006 - eFotbal. Foto: Reuters ]