Málaga zaskočila suverénní Barcu

Suverénní lídr španělské Primera Dvisión v sobotním utkání 30. kola zaváhal na hřišti poslední Málagy a uhrál jen bezbrankovou remízu. Cestu za titulem to ovšem katalánskému velkoklubu nekomplikuje.

Neprosadil se ani kamerunský útočník Eto´o, který je nejlepším střelcem Primera División. Kamerunci rozhodčí neuznal v prvním poločase gól a těsně před koncem napálil míč jen do břevna. Řadu šancí zlikvidoval brankář domácích Francesc Arnau.

Trenér Rijkaard nechal odpočívat opory - především Ronaldinha a Deca, kapitán Carles Puyol byl v trestu a zraněná je stále argentinská hvězdička Lionel Messi. V tabulce má ovšem Barca stále pohodlný třináctibodový náskok před Osasunou a do konce zbývá osm kol.

Osasuna si nepolepšila v pozdně večerním utkání na hřišti Atlétiku Bilbao, kde prohrála 0:1. Tři body domácím zařídil v 60. minutě Luis Prieto. V samém závěru utkání došlo k vyloučení na obou stranách. V domácím dresu musel předčasně do sprch Ismael Urzaíz, na druhé strěně Ludovic Delporte. Baskický klub trenéra Javiera Clementa si v boji o záchranu polepšil a posunul se v tabulce dokonce o čtyři příčky na dvanácté místo. Druhá polovina tabulky je ovšem zančně vyrovnaná.

Překvapením skončil i poslední sobotní duel mezi Villarealem a o záchranu se peroucím Betisem Sevilla. Hráči Villarrealu utrpěli první domácí porážku v kalendářním roce. Postaral se o ni dvěma góly v prvním poločase brazilský útočník Robert, za domácí jen snížil Juan Pablo Sorin jedenáct minut před koncem.