Liberec utrpěl doma debakl a mohlo být hůř

Slovan Liberec utrpěl v sobotním utkání 14. kola I. ligy na domácím hřišti debakl od Sigmy Olomouc 0:4. Branky hostí dali do přestávky Ordoš a Šultes, ve druhém poločase skórovali Rossi da Silva a podruhé Šultes a Sigma vyhrála počtvrté za sebou.

Aktuální tabulka

Začátek utkání nenasvědčoval tomu, že by se na Slovan mohla snést taková katastrofa. Domácí začali zápas iniciativně a Olomouc odpovídala rovněž ofenzivní hrou, dokonce byla už v 5. minutě v první šanci. Ordoš ovšem z dobré pozice z úhlu poslal svůj volej vedle. Liberec potom hosty přetlačil a dostal se do dvou gólových příležitostí. V první osvědčil svou výbornou formu brankář Lovásik, jenž vystihl střelu Blažka, T. Krbeček chtěl míč dorazit, ale prohrál osobní souboj na hraně penaltového zákroku. Ve 14. minutě opět vyhrál souboj s Blažkem Lovásik.

Olomoučtí však nápor odrazili a jejich útoky byly stále nebezpečnější. Ve 26. minutě měl na hlavě gól Ordoš, ale střelu Hauzr chytil, vzápětí z protiútoku tvrdě vypálil Dočkal a Krbečkovu dorážku chytil Lovásik zákrokem až neuvěřitelným. Katastrofa dopadla na Liberec mezi 29. a 32. minutou. Hubník nádherně vysunul sprintujícího Ordoše, který chladnokrevnou kličkou vyřadil Hauzra z možnosti zasáhnout a skóroval. Po třech minutách kopali hosté roh a Janotkův centr poslal Šultes do sítě na 0:2. Liberec se sice snažil zkorigovat stav ještě do přestávky, ale hrál jakoby opařený, nepřesně, byl to platonický tlak. Naopak Hubník mohl zvýšit na 0:3, ale odzbrojil ho Gebre Selassie. Hosté se po tomto souboji dožadovali penalty.

Po přestávce nasadil domácí kouč Ladislav Škorpil do hry záložníka Papouška, aby rozhýbal hru ve středu pole, ale v 60. minutě bylo prakticky po zápase. V 53. minutě Liberečtí opět zaspali při rohu a hlavou se prosadil Brazilec Daniel Rossi da Silva. V 60. minutě nádherně nacentroval Hořava znovu Rossimu, ten trefil Hauzra, ale Šultes odražený balón poslal bombou pod břevno na 0:4. Domácí tým sice pak neustal v útočné snaze, ale byl psychicky paralyzovaný, zatímco Olomoučtí hráli fotbal. Měli další dvě velké šance, zatímco Slovan se dostával k brankovým příležitostem jen velmi těžko. Tu největší měl v 75. minutě Papoušek, ale hlavou nastřelil střídajícího Nezmara.

Liberci nepomohlo ani střídání a změna rozestavění, všechny centry a střely z dálky pochytal suverénní Lovásik. Olomouc vyhrála poslední čtyři zápasy za sebou a nastřílela v nich 13 branek.

FC Slovan Liberec - SK Sigma Olomouc 0:4 (0:2)
Branky: 32. a 60. Šultes, 29. Ordoš, 53. Rossi da Silva. Rozhodčí: Jech - Handlíř, Štěrba. Bez napomínání. Diváci: 2617.

FC Slovan Liberec: Hauzr - Gebre Selassie, Holeňák, Kelič, Janů - Kerič, Vácha, Bosančič (46. Papoušek), B. Dočkal (63. Frejlach) - T. Krbeček (57. Nezmar), Blažek. Trenér: Ladislav Škorpil.
SK Sigma Olomouc: Lovásik - Janotka, Dreksa, Škerle, Vepřek - Rossi da Silva, Hořava (90. Machalický), Kaščák, M. Hubník (72. Petr) - Šultes, Ordoš (79. Štěpán). Trenér: Zdeněk Psotka.