Boleslav vyloupila Dynamo i díky střelci Kuličovi

Hráči Českých Budějovic prohráli v nedělním utkání 14. kola doma s Mladou Boleslaví 1:3. Hosté měli vývoj zápasu po celé utkání pod kontrolou, jejich dvě branky vstřelil aktuálně nejlepší střelec Gambrinus ligy Marek Kulič.

Domácímu Dynamu se stále nedaří prolomit výsledkovou mizérii, která jej na podzim potkala. Ani do dalšího utkání v domácím prostředí ale nevstoupili svěřenci Jaroslava Šilhavého šťastně, s Mladou Boleslaví už po deseti minutách prohrávali. Nedůslednost budějovické stoperské dvojice potrestal nekrytý Kulič, který poslal Fabiánův centr přesně k levé tyči branky gólmana Kučery.

Mladou Boleslav rychlý gól uklidnil, hosté vycházeli ze zabezpečené obrany a několikrát se dostali k ohrožení domácí svatyně. Minutu před koncem první půle ale předvedly Budějovice pěknou kombinační akci na trase Krob - Ondrášek, která rozebrala hostující obranu. Krob vyslal do šance Ondráška, který zakončil přesnou křížnou střelou a vyrovnal na 1:1.

Krátce po změně stran se dostal do dobré šance Hudson, který ale minul boleslavskou branku. Hosté poté znovu zvýšili agresivitu a přebrali otěže hry. Marek Kulič si naběhl za domácí obranu a podruhé v zápase rozvlnil síť. Hosté byli od té chvíle jednoznačně lepší, drželi míč a snažili se o zvýšení svého náskoku. Po hodině hry se dostal k odraženému míči Fabián, který jej napálil nekompromisně pod břevno a mohl oslavit třetí gól Mladé Boleslavi.

Hru Středočechů pozvedl především příchod Táborského, který pro domácí obranu znamenal trvalou hrozbu. Jedenáct minut před koncem se uvolnil na hranici šestnáctky a jeho střelu zastavila až spojnice budějovické branky. Poté sice Jihočeši zahrozili po rohovém kopu Doležala, jenže prodloužení hlavičkujícího Ondráška za zády boleslavského gólmana neskončilo. Hosté jsou v tabulce po tříbodovém zisku na pátém místě, naopak Budějovice zůstávají předposlední. Na výhru čekají už od 2. ligového kola, kdy vyhrály na Strahově nad Bohemians Praha.

Gambrinus liga, 14. kolo:

SK Dynamo České Budějovice - FK Mladá Boleslav 1:3 (1:1)
Branky: 44. Ondrášek - 10. a 51. Kulič, 61. Fabián. Rozhodčí: Kocourek - Chytil, Kubáň. ŽK: Kučera, Meszároš - Mendy, Táborský. Diváci: 2616.

SK Dynamo České Budějovice: Kučera - Jarabica, Hunal, Žižka, Krob - Hudson (69. Dolejš), Doležal, Riegel (84. Svátek), Černák - Ondrášek, Sedláček (58. Meszároš). Trenér: Jaroslav Šilhavý.

FK Mladá Boleslav: Miller - Kalina, Rolko, Janíček, Djalovič (80. Kúdela) - Mendy, Procházka, Rajnoch, Fabián (88. Bořil) - Kulič, Chramosta (34. Táborský). Trenér: Dušan Uhrin mladší.