Eden opět neokusil vítězství, bod si veze Plzeň

Mužstvo Slavie Praha remizovalo v pondělním utkání na svém stadionu v Edenu s týmem Viktorie Plzeň 0:0 a ztratilo doma další body na cestě za obhajobou titulu. Naposledy na domácí půdě vyhráli 21. září s Baníkem Ostrava.

Oproti pohárovému zápasu s Valencií nasadil trenér Slavie Karel Jarolím do základní sestavy Vaniaka, Skácela, Šmicra a Janda, červenobílí začali náporem, ale první šanci měli Plzeňští už v 6. minutě. Bakoš však střílený Lecjaksův centr v malém čtverci zasáhl nepřesně. Hosté po čtvrthodině hru vyrovnali a častěji útočili, navíc byli o poznání důraznější a některé souboje zvedaly diváky ze sedadel.

Oba soupeři si však vytvářeli jen málo příležitostí, ale Slavia jich přece jen měla o pár víc. Patřila k nim bomba Krajčíka z 25 metrů, kterou brankář Plzně Daněk vyrazil, centr Grajciara z trestného kopu hlavičkoval Janda těsně vedle a stejně dopadla i Skácelova hlavička po rohu. Vaniak v brance Slavie měl nejvíc práce ve 44. minutě, když z trestného vystřelil Rezek a veterán červenobílých míč neudržel. Bystroň se snažil o dorážku, ale obránci Slavie ho s největším vypětím zablokovali.

O přestávce zůstal v kabině Šmicer, místo něj se postavil do útoku Šenkeřík a ofenzíva Slavie pak působila průbojnějším dojmem. V 53. minutě byl Šenkeřík v šanci, ale nedokázal těčovat Krajčíkův centr přesně. Slavia se snažila vyvinout tlak, hosté se bránili s velkým důrazem, zdržovali a na hřišti začala být podrážděná atmosféra, začaly přibývat další karty. Vzruch byl hlavně ve středu pole, ale před brankami zřídkakdy. Jeden z mála gólových momentů přišel v 83. minutě, ale plzeňský útočník Bakoš netrefil branku. Závěr zápasu byl ve znamení snahy Slavie zužitkovat některý z nakopávaných centrů a taktiky Plzně co nejdéle udržet balón a odvézt si bod. Hosté byli úspěšnější a bod si zasloužili.

Gambrinus liga, 14. kolo:

SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň 0:0
Rozhodčí: Adámek - Marek, Kovařík. ŽK: Skácel, Suchý, Hloušek - Rezek, Horváth, Limberský, Daněk. Diváci: 8491.

SK Slavia Praha: Vaniak - Krajčík, Suchý, Čelůstka, D. Hubáček - Grajciar, P. Janda (85. Belaid) , Trapp, R. Skácel (85. S. Vlček) - Šmicer (46. Šenkeřík), Hloušek. Trenér: Karel Jarolím.

FC Viktoria Plzeň: Daněk - Limberský, Bystroň, Navrátil, Lecjaks - Petržela (84. Rajtoral), T. Rada, Horváth, D. Kolář - Rezek (90. Střihavka), Bakoš (90.+ 2 Hájovský) Trenér: Pavel Vrba.