Chelsea v poháru jen remizovala, čeká ji odveta

Obhájce trofeje Chelsea remizovala ve 4. kole Anglického poháru na hřišti Evertonu 1:1. Utkání o postup do osmifinále si oba týmy zopakují 16. února v Londýně.

Svěřenci Carla Ancelottiho dnes nenavázali na předchozí tři soutěžní výhry, ve kterých nastříleli soupeřům 13 gólů a brankář Petr Čech ani jednou neinkasoval.

Českou reprezentační jedničku překonal po 416 minutách francouzský útočník Louis Saha, který v 62. minutě razantně hlavičkoval po rohovém kopu. Vyřazení Chelsea odvrátil čtvrt hodiny před koncem střídající Salomon Kalou přízemní střelou k tyči.

Hosté dokonce mohli v závěru vstřelit vítězný gól, ale Brazilec Ramires napálil v 85. minutě pouze tyč.

4. kolo Anglického poháru:
Everton - Chelsea 1:1, Swansea City (II.) - Leyton Orient (III.) 1:2, Aston Villa - Blackburn 3:1.