Rooney zachránil United od blamáže

[tag]AKTUALIZOVÁNO[/tag] Kanonýr Manchesteru United Wayne Rooney pomohl hattrickem do sítě West Hamu k výhře týmu z Old Trafford (4:2) a upevnění první příčky tabulky. Chelsea s Petrem Čechem v brance jen remizovala na půdě Stoke City 1:1 a v tabulce je dál na třetím místě.

West Ham United do bitvy s lídrem tabulky vstoupil báječně a už v jedenácté minutě šel do vedení poté, co penaltu proměnil Noble. Sotva se první půle přehoupla do druhé půlky, dali "Kladiváři" druhý gól. Postaral se o něj z dalšího pokutového kopu opět Noble a zdálo se, že Manchester United bude mít v zápase velké potíže. Tým z Old Trafford měl sice převahu, dlouho však narůstaly na kontě favorita jen rohové kopy.

Vše se zlomilo po pauze, kdy "Rudé ďábly" spasil hattrickem kanonýr Rooney. Rozhodující gól vstřelil jedenáct minut před koncem z penalty. Náskok favorita pak navýšil ještě chvíli před koncem Hernandez.

Druhý a třetí tým tabulky, londýnské celky Arsenal a Chelsea, vybojovaly v sobotu pouze bod za remízu. Chelsea hrála nerozhodně na hřišti Stoke City, Arsenal pak uhrál na domácím hřišti jen bezbrankovou remízu s Blackburnem. Tomáš Rosický v dresu Arsenalu do zápasu nezasáhl.

Anglická liga, 31. kolo:
West Ham United - Manchester United 2:4 (2:0)

Branky: 11. a 25. Noble obě z pen. - 65., 73. a 79. z pen. Rooney, 84. Hernandez.
Everton - Aston Villa 2:2 (1:0)
Branka: 38. Osman, 83. Baines z pen. - 47. a 68. Bent.
Newcastle United - Wolverhampton 4:1 (2:0)
Branky: 22. Nolan, 45. Ameobi, 50. Lövenkrands, 90. Gutierez - 58. Ebanks-Blake.
West Bromwich Albion - FC Liverpool 2:1 (0:0)
Branky: 62. a 89. obě z pen. Brunt - 50. Škrtel.
Birmingham - Bolton 2:1 (1:0)
Branka: 4. Phillips, 59: Gardner - 71. Elmander.
Stoke City - Chelsea 1:1 (1:1)
Branky: 8. Walters - 33. Drogba.
Wigan - Tottenham Hotsupr 0:0
Arsenal - Blackburn 0:0