Sevilla opět vyhrála a přeskočila na čele Barcelonu

FC Sevilla potvrdila i ve druhém kole španělské Primera División, že má v posledních týdnech skvělou formu. Po výhře v evropském Superpoháru nad Barcelonou a drtivém vítězství v prvním kole ligy nad Levante vyhrál tým i na hřišti San Sebastianu.

Sevilla se tak bodově dotáhla na dosud vedoucí duo Barcelona Valencia - a díky lepšímu skóre se dokonce posunula do čela soutěže. O výhře rozhodly trefy Renata v 8. minutě, Kanouteho z 75. a vlastní branka Labaky z 89. minuty. Na konečných 1:3 snížil v poslední minutě Diaz De Cerio. Plný bodový zisk má po dvou kolech také Getafe, které doma porazilo Santander 1:0. Po hodině hry se trefil Guiza.

Poslední zůstali hráči Levante, kteří po debaklu v Seville nestačili doma ani na hvězdný Real Madrid. Za ten se hned třikrát střelecky prosadila nová posila Ruud van Nistelrooij. Holandský ostrostřelec otevřel skóre v 16. minutě. Za deset minut přidal druhý gól Cassano a vzápětí byl vyloučen domácí Dehu. Levante dokázalo i v deseti gólově odpovědět, jenže po pauze definitivně rozhodl van Nistelrooij, který dovršil v 90. minutě hattrick. Pět minut před koncem musel předčaně pod sprchy ještě Camacho a Levante dohrávalo o devíti. Penaltu nařízenou po Camachově faulu ovšem Real neproměnil.

Celta Vigo vyhrála na hřišti nováčka Gimnasticu Tarragona, který propásl šanci dotáhnout se na čelo. Domácí sice ještě v 67. minutě vedli 1:0, pak však proměnil penaltu Portillo a v 74. minutě rozhodl Nene. Betis Sevilla zdolal Bilbao jasně 3:0. Ve druhém kole se zrodila také jedna bezbranková remíza. La Coruňa uhrála bod na hřišti Mallorky. Loňský semifinalista Ligy mistrů Villareal nezačal novou sezónu nejlépe a po dvou kolech má jediný bod. V neděli nestačil na Huelvu a prohrál 0:1.

Zaragoza dokázala, přestože hrála od 30. minuty bez vyloučeného Ponzia, nastřílet tři góly Espaňolu a vyhrála 3:0. Skóre otevřel ve 37. minutě Pablo Aimar. V poslední desetiminutovce přidali dva góly Milito a Oscar. Ani hosté ovšem nedohrávali v plném počtu - zhruba dvacet minut před koncem viděl červenou kartu Costa.

Také Barcelona zahájila suverénně

Barcelona už v sobotu porazila na Nou Campu Osasunu Pamplona 3:0. O třech bodech pro favorita rozhodli tradiční střelci. Dvakrát se trefil Samuel Eto´o, který otevřel skóre utkání už v 1. minutě. Gólovou pojistku přidal ještě v prvním poločase Argentinec Messi.

Také Valencia má po dvou kolech plný bodový zisk, ale horší skóre než obhájce titulu. Další španělský účastník Ligy mistrů zvládl těžký zápas na hřišti ambiciózního Atlétika Madrid, které si letos brousí zuby na nejvyšší příčky. O třech bodech rozhodl jediný gól kanonýra Davida Villy už v 7. minutě zápasu. Valencia vítězství udržela, přestože přišla v 66. minutě o vyloučeného Morettiho. Soupeř ovšem také nedohrál v plném počtu - čtvrt hodiny před koncem musel předčasně pod sprchy Torres.

Výsledek:

Zaragoza - Espaňol 3:0 (37. Aimar, 81. Milito, 83. Oscar)
Betis Sevilla - Bilbao 3:0 (19. Juanito, 40. Edu, 83. Capi)
Getafe - Santander 1:0 (60. Güiza)
Levante - Real Madrid 1:4 (35. Ettien - 17., 58. a 90.+2 van Nistelrooij, 28. Cassano)
Mallorca - La Coruňa 0:0
San Sebastian - FC Sevilla 1:3 (90.+3 Cerio - 8. Renato, 75. Kanoute, 90.+2 vlastní Labaka)
Tarragona - Vigo 1:2 (68. Portillo z pen. - 49. Baiano, 74. Nene)
Villarreal - Huelva 0:1 (81. Cazorla)
Barcelona - Osasuna 3:0 (1. a 27. Eto´o, 37. Messi)
Atlético Madrid - Valencia 0:1 (7. Villa)

[ 10.9.2006 - eFotbal.cz l Foto: Reuters ]